LM.plSportIII liga: Górnik Konin - Polonia Środa Wlkp. [RELACJA NA ŻYWO]

III liga: Górnik Konin - Polonia Środa Wlkp. [RELACJA NA ŻYWO]

W meczu drugiej kolejki III ligi Górnik Konin podejmuje Polonię Środa Wlkp. Zapraszamy na relację na żywo z tego meczu.

90'+ Koniec meczu. Górnik Konin po dwóch kolejkach wciąż bez punktów. Biało-niebiescy przegrali dziś z Polonią Środa Wlkp. 0:2. Kolejny mecz już w czwartek - koninian czeka wyjazd do Szczecina na mecz z Pogonią II.

90'+ Zmiana w Polonii. Schodzi Jędrzej Kujawa, za niego Krzysztof Kaźmierczak.

90'+ Koniec nadziei. Gol dwóch piłkarskich weteranów. Dośrodkował z rzutu wolnego Wilk, głową piłkę w siatce umieścił Henriquez. 0:2.

90' Faulował Antas, rzut wolny dla Polonii na wysokości pola karnego Górnika.

89' Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

88' Rzut wolny dla Górnika, ok. 20 metrów. Przymierzył Dawid Przybyszewski, ale tylko w zewnętrzną część słupka. Było blisko.

84' Ostatnia zmiana w Górniku. Patryka Szymaniaka zastąpił Jakub Staszak.

83' Dośrodkowanie z rzutu rożnego Jaworskiego, dobrze piąstkuje Frąckowiak.

82' Antas ustawiony w środku pola, do przodu przesunął się Maciej Adamczewski, a na lewym skrzydle teraz Maciej Gaszka.

81' Dośrodkowanie z rzutu wolnego, zamykał akcję na dalszym słupku Skrobosiński, ale prosto w Kurka.

79' Trzecia zmiana w Górniku. Schodzi Dawid Kalinowski, wchodzi Sebastian Antas. Dobry mecz młodego skrzydłowego, miał kilka ładnych rajdów i zagrań na skrzydle, brakowało wykończenia ze strony partnerów.

78' Próba z szesnastu metrów Macieja Gaszki, łapie bez problemów Frąckowiak.

77' Druga zmiana w Polonii. Schodzi Kacper Nowak, a za niego Piotr Wujec.

76' Rzut rożny dla Górnika, pierwsza próba Zakrzewskiego dotarła do Adamczewskiego, ten dobijał, ale wybronił Frąckowiak.

74' Spadło trochę tempo meczu. Średzianie cofnęli się i bronią wyniku, a Górnik na razie nie ma pomysłu, jak wyrównać.

70' Żółtą kartką ukarany Mateusz Majer.

69' Zmiana w Górniku. Schodzi Sobieraj, wchodzi Gaszka.

69' Kolejny rajd prawą stroną, tym razem Słabikowski, ale zablokowany.

67' Dośrodkowanie w pole karne, główkował Przybyszewski, ale wybili z bramki obrońcy.

65' Pierwsza zmiana w Górniku Konin. Zszedł Patryk Olczyk, za niego Mateusz Majer. Niezły występ Olczyka, miał kilka udanych rajdów na skrzydle, choć na pewno stać go na więcej.

64' Niestety. Wypuszczony prawą stroną Oskar Kozłowski, mocne uderzenie po ziemi i jest 0:1.

61' Okres przewagi gości, ale bez poważnego zagrożenia pod bramką Górnika. Mecz wygląda na taki, który wygrać można zaledwie jedną bramką. Pytaniem pozostaje, czy i który zespół ją strzeli.

58' To powinno być 0:1. Wypuszczony Łukasz Żegleń, obok niego Zakrzewski, ale i tak była to świetna okazja dla Polonii. Mocno jednak przestrzelił napastnik gości.

57' Odpowiedź Kujawy, ale wysoko ponad poprzeczką.

56' Uderzał Maciej Adamczewski, ale bez problemu łapie piłkę Frąckowiak.

54' Pierwsza zmiana w Polonii Środa Wlkp. Schodzi Jakub Draszczyk, a wchodzi Damian Słabikowski.

52' Ależ było blisko. Minimalnie pomylił się Taras Jaworski. Świetna okazja dla Górnika, chyba najlepsza do tej pory.

51' Faulowany Dawid Przybyszewski przez Kujawę. Osiemnaście metrów do bramki Polonii.

48' Bardzo blisko bramki Górnik. Wszedł w pole karne Przybyszewski, ale jego strzał zatrzymał Frąckowiak. Dobitka głową Kalinowskiego trafia w słupek.

46' Rozpoczynamy drugą połowę meczu. Oba zespoły przystąpiły do niej bez zmian.

45' W innych trwających spotkaniach drugiej kolejki Mieszko Gniezno prowadzi z Pogonią II Szczecin 4:0, a KP Starogard Gdański remisuje 0:0 z Gromem Nowy Staw.

45' Koniec pierwszej połowy. Górnik Konin remisuje z Polonią Środa Wlkp. 0:0.

45' Najgroźniejsza akcja pierwszej połowy. Z prawej strony spóźniony Szymaniak, na bramkę uderzał Nowak, później jeszcze dobijał Żegleń, ale piłka wybita z linii bramkowej przez Jędrasa.

42' Zagrywał Przybyszewski, uderzał Sobieraj, ale jego strzał zablokowany. Kolejny rożny dla Górnika.

41' Próbował z woleja Adamczewski, ale obok bramki.

41' Wybita piłka po rzucie wolnym, będzie korner dla gospodarzy.

39' Faulowany w środku pola Sobieraj, będzie potrzebna pomoc medyczna.

38' Zagrywał Sobieraj, skleił piłkę w szesnastce Przybyszewski, ale zabrakło miejsca, żeby dobrze uderzyć na bramkę Polonii.

35' Błąd Bartosika, stracił piłkę w polu karnym. Ponad bramką uderzył jednak Kujawa.

34' Próbował znów Górnik skrzydłem, podciągnął Olczyk, ale stracił piłkę Przybyszewski. Okres przewagi biało-niebieskich na boisku.

29' Dobra akcja Górnika. Adamczewski zagrywał z głębi pola do Kalinowskiego, ten dogrywał w pole karne, ale podanie przecięte i wybite na rzut rożny. Z kornera niewiele wyniknęło.

26' Okres bardziej szarpanej gry. Dużo fauli z obu stron, przerywanych akcji.

24' Walka w środku boiska, a swoich zawodników głośno mobilizuje trener Augustyniak. Jak na razie Górnik całkiem nieźle poukładany, brakuje tylko dokładności w ataku.

19' Teraz dobra okazja Górnika, ruszył z kontrą Kalinowski, minął rywala zejściem do środka, ale jego uderzenie obronił Frąckowiak.

19' Dośrodkowanie Henriqueza z lewej strony, wybił piłkę Zakrzewski. Drugie dogranie w pole karne wyłapał już Kurek.

16' Uderzenie Jakuba Wilka obok bramki.

15' Faulował Maciej Adamczewski po kolejnym już błędzie Patryka Szymaniaka. Będzie rzut wolny dla Polonii z 25 m.

14' Drugi rzut wolny dla Górnika, ale znów nic nie wynika z niego dla biało-niebieskich.

12' Jak na razie dość wyrównane spotkanie, niezłe tempo, obie drużyny miały swoje sytuacje, choć żadna - klarownych.

10' Zagranie z głębi pola, dogrywał w szesnastkę Jakub Wilk, ale nikt tego nie zamknął,

7' Rzut rożny dla Górnika Konin, dośrodkowywał Jaworski, potem zamieszanie w polu karnym i odgwizdany faul w ataku.

5' Odpowiedź Górnika, dogrywał w pole karne Olczyk, ale piłka nie doszła do Przybyszewskiego.

5' Groźna sytuacja, uderzał po dośrodkowaniu Henriquez, ale czujnie w bramce Kurek.

4' Dwie próby dośrodkowań Polonii, za drugim razem piłka wybita na rzut rożny.

1' Pierwsze uderzenie Górnika, strzelał Taras Jaworski, ale bez większego zagrożenia pod bramką Polonii.

1' Rozpoczynamy spotkanie!

17.00 Oba zespoły już na murawie, przywitanie kapitanów. Górnik w niebieskich koszulkach, Polonia dzisiaj cała na biało.

16.50 Już wczoraj rozegrany został pierwszy mecz drugiej kolejki - Bałtyk Gdynia niespodziewanie przegrał 0:4 z Jarotą Jarocin. Dzisiaj Bałtyk Koszalin zremisował z Radunią Stężyca 1:1, a w konczącym się spotkaniu Unii Janikowo z Chemikiem Police jest remis 1:1. O godz. 17.00 startują mecze KP Starogard Gdański z Gromem Nowy Staw i Mieszka Gniezno z Pogonią II Szczecin, a o godz. 18.00 KKS 1925 Kalisz zagra z Kotwicą Kołobrzeg, Gwardia Koszalin podejmie Nielbę Wągrowiec, a Świt Skolwin zmierzy się z Sokołem Kleczew.

16.45 Jeszcze ławki rezerwowych obu zespołów:

Górnik Konin: Jakub Guźniczak, Jakub Staszak, Sebastian Antas, Mateusz Majer, Mateusz Augustyniak, Paweł Błaszczak, Maciej Gaszka.

Polonia Środa Wlkp.: Mateusz Janczar, Piotr Wujec, Tomasz Ceglewski, Krzysztof Kaźmierczak, Damian Słabikowski, Patryk Ostrowski, Jacek Chraplak.

16.40 Pomieszał trochę składem trener Damian Augustyniak po pierwszym przegranym meczu. Z powodu kontuzji nie gra dzisiaj Wiktor Beśka, na ławce usiedli natomiast Jakub Staszak, Maciej Gaszka i Mateusz Majer. Zamiast nich w pierwszym składzie zobaczymy Klaudiusza Kurka między słupkami, Patryka Szymaniaka na lewej obronie, Dawida Kalinowskiego na skrzydle i, co ciekawe, Krystiana Sobieraja w ataku.

16.35 Składy obu zespołów:

Górnik Konin: Klaudiusz Kurek - Szymon Bartosik, Bartosz Zakrzewski, Robert Jędras, Patryk Szymaniak, Maciej Adamczewski, Taras Jaworski, Dawid Kalinowski, Dawid Przybyszewski, Patryk Olczyk, Krystian Sobieraj.

Polonia Środa Wlkp.: Przemysław Frąckowiak - Luis Henriquez, Adam Borucki, Jakub Wilk, Szymon Zgarda, Łukasz Żegleń, Jędrzej Kujawa, Kacper Nowak, Jakub Draszczyk, Piotr Skrobosiński, Oskar Kozłowski.

16.30 W pierwszym meczu na własnym terenie w tym sezonie Górnik Konin podejmuje Polonię Środa Wlkp. Przed tygodniem biało-niebiescy doznali bolesnej porażki 1:5 z Radunią Stężyca, natomiast średzianie minimalnie przegrali z Mieszkiem Gniezno 0:1.