LM.plSportWyjazdowa seria porażek trwa. 0:4 Sokoła Kleczew w Szczecinie

Wyjazdowa seria porażek trwa. 0:4 Sokoła Kleczew w Szczecinie

Duży problem z meczami wyjazdowymi mają piłkarze Sokoła Kleczew. Czarna seria rozpoczęła się jeszcze w zeszłym sezonie, ale obecne rozgrywki nie przyniosły przełamania.

Pierwszy wyjazd w sezonie 2019/2020 Sokół Kleczew miał zaplanowany w Szczecinie, gdzie mierzył się ze Świtem Skolwin. To nie jest łatwy teren, szczecinianie po raz ostatni polegli u siebie 20 kwietnia tego roku, od tego czasu notując niemal same zwycięstwa. Sokół natomiast z meczami wyjazdowymi miał w końcówce zeszłego sezonu problem, przegrywając cztery ostatnie mecze poza Kleczew.

Kto miał nadzieję, że tę serię uda się przełamać teraz, w sobotę się zawiódł. Choć pierwsza połowa jeszcze kibicom Sokoła nadziei odebrać nie musiała. Kleczewianie co prawda przegrywali, ale tylko 0:1. W 21. minucie faulowany w szesnastce był Adam Nagórski i on sam trafił do siatki Sokoła z rzutu karnego.

Po zmianie stron gospodarze dołożyli jednak jeszcze trzy trafienia, kompletnie rozbijając gości z Kleczewa. Najpierw strzałem na dalszy słupek popisał się Paweł Krawiec, a już siedem minut później dwójkową akcję z Łukaszem Kopciem wykończył Przemysław Brzeziański. W samej końcówce meczu ostateczny cios zadał Mikołaj Brzeski, wykorzystując podanie Łukasza Kopcia.

Sokół przegrał 0:4 i kontynuuje swoją czarną serię meczów wyjazdowych. Po raz ostatni poza Kleczewem drużyna Łukasza Cichosa wygrała na początku maja z Wierzycą Pelplin. Pięć kolejnych meczów to pięć porażek i bilans bramek 1:17.

Po dwóch kolejkacj Sokół zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli z trzema oczkami na koncie. Szansa na przełamanie w przyszłą niedzielę w Policach, gdzie kleczewianie zagrają z Chemikiem. A jeszcze wcześniej, bo w czwartek, Sokół podejmie Unię Janikowo.

Świt Skolwin - Sokół Kleczew 4:0 (21' Adam Nagórski, 53' Paweł Krawiec, 60' Przemysław Brzeziański, 90' Mikołaj Brzeski)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski - Sebastian Śmiałek, Jakub Banach, Arkadiusz Widelski, Tomasz Koziorowski, Filip Brzostowski (85' Jakub Groszkowski), Tomasz Kowalczuk (73' Marcel Koziorowski), Jakub Dębowski (64' Michał Wolinowski), Norbert Grzelak, Michał Kozajda, Dominik Drzewiecki (73' Miłosz Świątnicki).