LM.plSportV liga. Niezła inauguracja sezonu, trzy zwycięstwa w weekend

V liga. Niezła inauguracja sezonu, trzy zwycięstwa w weekend

Wilki Wilczyn, Polonus Kazimierz Biskupi i GKS Sompolno to zespoły, które w pierwszej kolejce nowego sezonu V ligi zanotowały trzy punkty. Do kontrowersyjnej sytuacji doszło natomiast w Słupcy.

Najwyższe zwycięstwo w weekend zanotowały Wilki, które rozbiły Tura 1921 Turek 5:0. Wilczynianie to jeden z kandydatów do czołowych miejsc w tym sezonie, co potwierdził już w pierwszej kolejce. Dwie bramki dla Wilków zanotował Patryk Grabowiecki, a po jednej - Krystian Robak, Maciej Maliński i Bartosz Domaniecki.

2:0 na własnym terenie wygrał natomiast Polonus Kazimierz Biskupi, pokonując Piasta Czekanów. Bramki w drugiej połowie zdobyli Patryk Kaczmarek i Krzysztof Słowiński. Kazimierzanie po pierwszej kolejce zajmują piąte miejsce.

Na siódmej lokacje uplasował się GKS Sompolno. Zespół z powiatu konińskiego grał na wyjeździe z Zefką Kobyla Góra i zwyciężył skromnie 1:0. Trzy punkty GKS zapewnił Ariel Szczesiak.

Jedno oczko po weekendzie ma na koncie SKP Słupca. Słupczanie zremisowali 2:2 z Orłem Mroczeń. W meczu nie brakowało emocji i to niestety nie tylko tych sportowych. Do przerwy wynik wskazywał 1:1 po golach Tomasza Wujca dla SKP i Marcina Góreckiego dla Orła.

Po zmianie stron wślizgiem rywala zaatakował Łukasz Jaszczak. To zdenerwowało Miłosza Jędrzejewskiego. Zawodnik gości uderzył głową piłkarza SKP dosłownie go nokautując. Jaszczak nie był w stanie kontynuować gry. Jędrzejewski otrzymał natomiast czerwoną kartkę. Grając w dziesiątkę Orzeł wyszedł na prowadzenie 2:1, ale wyrównanie słupczanom w 78. minucie dał Jacek Mikołajczyk. SKP po pierwszej kolejce zajmuje dziewiąte miejsce.

Trzy pozostałe drużyny z regionu konińskiego zakończyły swoje mecze bez punktów. Blisko remisu byli debiutujący w V lidze Zjednoczeni Rychwał. Beniaminek przegrał jednak na własnym terenie z Astrą Krotoszyn 0:1. Jedyną bramkę, z rzutu karnego, w 34. minucie zanotował Łukasz Budziak. Zjednoczeni zajmują obecnie jedenaste miejsce.

Dwoma bramkami swoje spotkanie przegrała Tulisia Tuliszków, ulegając Odolanovii Odolanów. Gole dla gości strzelali Mikołaj Marciniak i Patryk Sikora. Tuliszkowianie po pierwszej kolejce plasują się na czternastym miejscu. Ostatnią pozycję zajmuje zaś Tur 1921 Turek.

Druga kolejka już za tydzień. SKP Słupca podejmie Vitcovię Witkowo, Tur 1921 Turek w derbach powiatu tureckiego zmierzy się z Tulisią Tuliszków, GKS Sompolno zagra z Wilkami Wilczyn, Polonus Kazimierz Biskupi powalczy na wyjeździe z Piastem Kobylin, a Zjednoczeni Rychwał zmierzą się z Zefką Kobyla Góra.

Wilki Wilczyn - Tur 1921 Turek 5:0 (6' Krystian Robak, 11', 31' Patryk Grabowiecki, 51' Maciej Maliński, 75' Bartosz Domaniecki)

Polonus Kazimierz Biskupi - Piast Czekanów 2:0 (61' Patryk Kaczmarek, 80' Krzysztof Słowiński)

SKP Słupca - Orzeł Mroczeń 2:2 (16' Tomasz Wujek, 78' Jacek Mikołajczyk - 30' Marcin Górecki, 70' Łukasz Gajewski)

Tulisia Tuliszków - Odolanovia Odolanów 0:2 (40' Mikołaj Marciniak, 80' Patryk Sikora)

Zefka Kobyla Góra - GKS Sompolno 0:1 (15' Ariel Szczesiak)

Zjednoczeni Rychwał - Astra Krotoszyn 0:1 (34' Łukasz Budziak).