LM.plSportBiałkowski i Baśkiewicz znów pierwsi! Najlepsi w Hungarian Baja

Białkowski i Baśkiewicz znów pierwsi! Najlepsi w Hungarian Baja

Dwa wygrane odcinki specjalne i ostateczne zwycięstwo w klasyfikacji ,,Side by Side" zanotował Kamena Rally Team. To już trzecia wygrana słupeckich rajdowców Pucharze Świata FIA.

Węgierski wyścig, w którym uczestniczyli słupczanie, składał się z pięciu odcinków. Pierwszego dnia ekipy miały do przejechania odcinek superspecjalny. Zmagania nie potrwały długo - po nieco ponad pięciu minutach rywalizacji poważny wypadek miał niemiecko-norweski team Dirk von Zitewitz - Ola Floene. Wyścig został najpierw zatrzymany, a następnie przerwany. Kamena Rally Team jako jedyny ukończył ten odcinek, ale wszystkim załogom policzono ten sam czas 5:17.

Prawdziwa rywalizacja wystartowała więc drugiego dnia, gdzie na zespoły czekały dwa odcinki po 136 km. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz zajęli najpierw trzecie miejsce z czasem 1:44:17 i stratą niecałych dwóch minut do liderów. Na trzecim odcinku słupczanie już byli najlepsi z czasem 1:41:04 z przewagą niecałej półtorej minuty nad Holendrami Janusem van Kasterenem i Erwinem van den Boschem.

Ostatniego dnia zmagań rajdowcy rywalizowali na dwóch odcinkach po 83 km. Czwarty odcinek był najmniej udanym dla Kamena Rally Team. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz zajęli piąte miejsce z czasem 1:03:05. Straty z nawiązką słupczanie nadrobili na ostatnim odcinku specjalnym. Kamena Rally Team zanotował czas 00:58:13, zwyciężając na tym etapie.

Słupczanie w Hungarian Baja zwyciężyli z czasem 5:31:56 i przewagą niemal pięciu minut nad węgierskim duetem Gergely Szabó - Agnes Farnadi. Było to już trzecie zwycięstwo Kamena Rally Team w Pucharze Świata FIA, po wygranych we Włoszech oraz w Hiszpanii.