LM.plSportZabrakło jednej bramki. Górnik przegrał w Szczecinie z Pogonią II

Zabrakło jednej bramki. Górnik przegrał w Szczecinie z Pogonią II

1:2 uległ Górnik Konin Pogoni II Szczecin w trzeciej kolejce III ligi gr. II. Jedyną bramkę dla biało-niebieskich zanotował Dawid Przybyszewski.

W czwartkowym spotkaniu trener Damian Augustyniak postawił na bardziej konserwatywny skład, niż w ostatniej kolejce. Krystian Sobieraj grał tym razem na skrzydle, a najbardziej wysuniętym zawodnikiem Górnika był Dawid Przybyszewski. Szansę w pierwszym składzie dostał po raz kolejny Dawid Kalinowski, który pokazał się od odbrej strony w ostatnim starciu z Polonią Środa Wlkp. W Szczecinie zabrakło natomiast Mateusza Augustyniaka i Tomasza Kowalskiego.

Pierwsza połowa spotkania z Pogonią II zakończyła się bezbramkowym remisem, za to po zmianie stron padły aż trzy gole. Najpierw, w 55. minucie, na 1:0 trafili Portowcy. Biało-niebieskim udało się wyrównać w 73. minucie. Podanie Sebastiana Antasa wykorzystał Dawid Przybyszewski. Górnik ze Szczecina wyjechał jednak bez punktów, bowiem w 78. minucie do siatki koninian trafił Damian Pawłowski.

Była to trzecia z rzędu porażka zespołu Damiana Augustyniaka. Górnik zajmuje siedemnaste miejsce w tabeli III ligi. Jeżeli dziś swój mecz wygra Bałtyk Gdynia, koninianie spadną na ostatnią lokatę. Kolejny mecz już w niedzielę - Górnik podejmie Nielbę Wągrowiec.

Pogoń II Szczecin - Górnik Konin 2:1 (55' Kacper Kozłowski, 78' Damian Pawłowski - 73' Dawid Przybyszewski)

Górnik Konin: Klaudiusz Kurek - Jakub Staszak, Robert Jędras, Bartosz Zakrzewski, Szymon Bartosik (70' Patryk Szymaniak), Maciej Adamczewski (85' Paweł Błaszczak), Taras Jaworski, Dawid Kalinowski (58' Patryk Olczyk), Sebastian Antas, Krystian Sobieraj (46' Mateusz Majer), Dawid Przybyszewski.