LM.plSportXXVII Ogólnopolski Wyścig Kolarski. Zawodnicy pojechali w prologu

XXVII Ogólnopolski Wyścig Kolarski. Zawodnicy pojechali w prologu

32 kolarzy stanęło w piątek na starcie prologu XXVII Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego ,,Po Ziemi Konińskiej". W tym roku w rywalizacji biorą udział jedynie juniorzy młodsi.

Zazwyczaj rywalizacji juniorów młodszych towarzyszyły zmagania młodzików, ale w tym roku, w tym samym terminie, w tej kategorii odbywa się jeszcze inny wyścig ogólnopolski i organizatorzy konińskich zmagań postanowili zaprosić jedynie starszych zawodników. W piątek miał miejsce pierwszy etap zmagań - 32 zawodników pojechało w kryterium ulicznym w Koninie. Do pokonania mieli 1,5 km ul. Paderewskiego.

Najszybsi okazali się kaliszanie. Pierwsze miejsce wywalczył Piotr Maślak z KTK Kalisz z czasem 02:23,04. Niecałe dwie sekundy wolniejszy był jego klubowy kolega Mateusz Olejnik. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast reprezentant Koźminianki Koźminek Łukasz Juszczak z czasem 02:24,88.

Najszybszy spośród zawodników KLTC Konin był Kamil Kudliński, który zajął ósme miejsce (02:28,32). Piętnasty był Łukasz Krych (02:32,46), szesnasty Jakub Janiak (02:33,55), 22. Konrad Waliniak (02:37,24), a 25. Szymon Piechocki (02:44,11). W wyścigu startowali również kolarze KTC Koło. 21. miejsce zajął Filip Głowacki (02:35,26), a 24. był Mikołaj Kasiński (02:43,70).

W sobotę dwa kolejne etapy zmagań. O godz. 10.00 wystartuje jazda indywidualna na czas na trasie Białobród - Kleczew. Po południu rozegrane zostanie natomiast kolejne kryterium uliczne - tym razem w Kazimierzu Biskupim. Zmagania zakończone zostaną w niedzielę wyścigiem ze startu wspólnego w okolicach Kramska.