LM.plSportXXVII Ogólnopolski Wyścig Kolarski. Janiak na podium kryterium

XXVII Ogólnopolski Wyścig Kolarski. Janiak na podium kryterium

Dwa etapy mają już za sobą uczestnicy XXVII Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego. Trzecie miejsce w kryterium ulicznym w Kazimierzu Biskupim wywalczył zawodnik KLTC Konin Jakub Janiak.

Sobotnią część zmagań kolarze rozpoczęli od jazdy indywidualnej na czas na trasie Białobród - Kleczew. Dystans 9,1 km najszybciej pokonał Kacper Gieryk z KTK Kalisz (12:21,70), a na drugim miejscu uplasował się jego klubowy kolega - Piotr Maślak (12:38,80). Podium uzupełnił Julian Kot z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki / BDC Development (12:43,00).

Spośród zawodników KLTC Konin najszybszy był Kamil Kudliński (13:35,38). Koninianin zajął dwunaste miejsce. Dwie pozycje niżej uplasował się Łukasz Krych (13:47,07). Dziewiętnasty był Jakub Janiak (13:59,98), dwudziesty - Konrad Waliniak (14:14,38), 30. - Szymon Piechocki (15:24,86), a 31. Maciej Musiela (15:43,22). W wyścigu rywalizowali również kolarze KTC Koło. 23. miejsce zajął Filip Głowacki (14:33,48), a 26. był Mikołaj Kasiński (14:51,25).

Po południu kolarze przenieśli się do Kazimierza Biskupiego, gdzie rozegrane zostało kryterium uliczne na dystansie 31,5 km (piętnaście okrążeń po 2,1 km). Pierwsze miejsce znów zajął reprezentant KTK Kalisz Karol Matysiak z wynikiem jedenastu punktów. Drugi był Kacper Chrystek z Koźminianki Koźminek (osiem punktów), a na najniższym stopniu podium stanął reprezentant KLTC Konin Jakub Janiak (również osiem punktów).

Spośród innych zawodników konińskiego klubu jedenaste miejsce wywalczył Kamil Kudliński (dwa punkty), 20. był Łukasz Krych, 28. Szymon Piechocki, a 30. Maciej Musiela. Dziewiętnaste miejsce ponadto wywalczył Filip Głowacki z KTC Koło, a 30. jego klubowy kolega Mikołaj Kasiński.

Po drugim etapie liderem klasyfikacji generalnej jest Kacper Gieryk z KTK Kalisz (1:00:45) przed Piotr Maślakiem z KTK Kalisz (strata jedenastu sekund) i Julianem Kotem z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki / BDC Development (strata szesnastu sekund). Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem KLTC Konin jest Kamil Kudliński, zajmujący obecnie dziewiąte miejsce (01:02:11). W niedzielę trzeci i ostatni etap wyścigu. Kolarze rywalizować będą w wyścigu ze startu wspólnego w okolicach Kramska.