LM.plSportV liga. Wilki Wilczyn już na czele, Tulisia wciąż bez punktu

V liga. Wilki Wilczyn już na czele, Tulisia wciąż bez punktu

Drugie zwycięstwo w sezonie dało Wilkom Wilczyn awans na pozycję lidera V ligi. najsłabiej spośród reprezentantów regionu konińskiego radzi sobie Tulisia Tuliszków, która wciąż nie ma punktu na koncie.

Wilki w drugiej kolejce grały w Sompolnie z tamtejszym GKS. Po pierwszej połowie był remis 1:1, ale po zmianie stron goście dołożyli jeszcze trzy brami i wygrali ostatecznie 4:1. Wilki mają na koncie sześć punktów, tyle samo co Odolanovia Odolanów, ale lepszy bilans bramek premiuje wilczynian, którzy są obecnie liderami V ligi gr. III. GKS Sompolno natomiast z trzema oczkami na koncie zajmuje dziewiąte miejsce.

W czołówce tabeli jest również SKP Słupca. Wicemistrz z zeszłego sezonu zanotował pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, pokonując u siebie Vitcovię Witkowo 3:0. Dwie bramki dla SKP zdobył Igor Sarnowski, a trzeciego gola dołożył Piotr Głowala. Słupczanie zajmują obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji.

Dwie pozycje niżej jest Polonus Kazimierz Biskupi, który w weekend zremisował 1:1 z Piastem Kobylin. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 57. minucie, ale siedem minut przed końcem spotkania Polonus wyrównał za sprawą gola z rzutu karnego Damiana Maciejewskiego. Kazimierzanie mają obecnie na koncie cztery oczka.

Pierwsze punkty w dorobku zdobył Tur 1921 Turek, pokonując 1:0 Tulisię Tuliszków w derbach powiatu tureckiego. Decydującą bramkę w 44. minucie zanotował Nikodem Marciniak. Tur 1921 plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli z trzema oczkami na koncie, a Tulisia po drugiej porażce zajmuje czternaste miejsce.

Pierwszy punkt w V lidze zdobyli Zjednoczeni Rychwał, remisując u siebie z Zefką Kobyla Góra 1:1. Gola dla gospodarzy zanotował Przemysław Skibiszewski. Zjednoczeni po dwóch kolejkach plasują się na dwunastym miejscu.

Trzecia kolejka V ligi już za tydzień. Wilki Wilczyn podejmą Zjednoczonych Rychwał, Tulisia Tuliszków zagra z GKS Sompolno, SKP Słupca zmierzy się z Odolanovią Odolanów, Polonus Kazimierz Biskupi powalczy o punkty z Orłem Mroczeń, a Tur 1921 Turek zagra na wyjeździe ze Stalą Pleszew.

SKP Słupca - Vitcovia Witkowo 3:0 (11', 57' Igor Sarnowski, 90' Piotr Głowala)

Tur 1921 Turek - Tulisia Tuliszków 1:0 (44' Nikodem Marciniak)

GKS Sompolno - Wilki Wilczyn 1:4 (42' Damian Tylak - 4' Adrian Górecki, 48' Bartosz Domaniecki, 82' Wiktor Augustyniak, 90' Dominik Jesiołowski)

Piast Kobylin - Polonus Kazimierz Biskupi 1:1 (57' Szymon Wosiek - 83' Damian Maciejewski)

Zjednoczeni Rychwał - Zefka Kobyla Góra 1:1 (53' Przemysław Skibiszewski)