LM.plSportIV liga. Wysoka porażka Olimpii z liderem, sześć straconych bramek

IV liga. Wysoka porażka Olimpii z liderem, sześć straconych bramek

Porażką 1:6 zakończył się trzeci mecz Olimpii Koło w tym sezonie. W Nowych Skalmierzycach kolanie mierzyli się z tamtejszą Pogonią.

Pogoń to jedna z czołowych drużyn IV ligi i na boisku, w starciu z Olimpią Koło, zawodnicy z Nowych Skalmierzyc potwierdzili swoje umiejętności. Choć, zaskakująco, to kolanie jako pierwsi wyszli na prowadzenie - już w dziesiątej minucie do siatki Pogoni trafił Dawid Zawadzki.

Później strzelali już tylko gospodarze. Tylko do przerwy Pogoń prowadziła 4:1. Wyrównanie zespołowi z Nowych Skalmierzyc dał najpierw Kacper Majerz, a minutę później na 2:1 trafił Mateusz Nogaj. Jeszcze przed przerwą podwyższyli natomiast Dawid Kuczyński i ponownie Kacper Majerz.

Po zmianie stron Pogoń dołożyła jeszcze dwa trafienia. Dwukrotnie do siatki kolan trafił Dawid Kuczyński, kompletując tym samym hat-tricka. Olimpia przegrała 1:6.

Wysoka porażka spowodowała spadek zespołu Tomasza Mikusika na ostatnie miejsce w tabeli. Olimpia, podobnie jak jeszcze trzy inne drużyny, wciąż nie ma nawet punktu na koncie. Kolejny mecz w najbliższą sobotę - kolanie podejmować będą Polonię 1912 Leszno.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Olimpia Koło 6:1 (18', 37' Kacper Majerz, 19' Mateusz Nogaj, 35', 48', 90'+ Dawid Kuczyński)

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski - Ihor Swetlycznyj (65' Szymon Wawrzyniak), Konrad Cieślak (30' Oliver Kos), Kacper Cieślak, Mikołaj Czajka, Kacper Gatrzkie, Filip Stożek, Adam Kozajda (55' Adam Ciesielski), Piotr Rutkowski, Mikołaj Makarowicz, Dawid Zawadzki (75' Konrad Lewandowski)