LM.plSportMiędzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Dwa złota dla KLTC

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Dwa złota dla KLTC

Roksana Mikorska i Natalia Sobiech z kramskiej sekcji KLTC Konin wywalczyły dwa złote medale podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Torowe zmagania odbyły się we Wrocławiu.

Koniński klub na mistrzostwach reprezentowała łącznie trójka zawodników: Natalia Sobiech, Roksana Mikorska i Bartosz Okupniarek. W zmaganiach brali udział reprezentanci czterech województw: lubuskiego, opolskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. - To jedna z najważniejszych imprez mistrzowskich w kategorii młodzik - ocenia Eryk Sobiech, trener KLTC Konin.

Na podium mistrzostw reprezentanci konińskiego klubu stawali dwukrotnie. Indywidualnie po złoty medal sięgnęła Roksana Mikorska, zwyciężając w wyścigu na 200 m ze startu zatrzymanego. Zawodniczka z Kramska dystans ten pokonała w czasie 18,754 sek., pokonując drugą Aleksandrę Smoligę (Zefir Wola Droszewska) o zaledwie 0,093 sek. Blisko medalu w tym wyścigu była Natalia Sobiech, która ostatecznie zajęła czwarte miejsce ze stratą 0,037 sek. do trzeciej pozycji.

Po drugi krążek kolarki KLTC Konin / LUKS Kramsk sięgnęły już wspólnie. W sprincie drużynowym Sobiech i Mikorska nie miały sobie równych, zdobywając złoty medal. Drugi zespół - Aleksandra Smoliga i Marta Strzyż z Zefira Wola Droszewska - stracił do zawodniczek z Kramska 0,066 sek.

W mistrzostwach rywalizował też Bartosz Okupniarek. Najlepszy wynik kolarz KLTC Konin osiągnął w wyścigu punktowym, zajmując siedemnaste miejsce. W wyścigu na 200 m ze startu zatrzymanego Okupniarek był 29.

W klasyfikacji klubowej KLTC Konin zajęło szóste miejsce z dorobkiem 27 punktów. Zwyciężyło Kaliskie Towarzystwo Kolarskie (86 punktów).