Dzisiaj jest środa 20 stycznia 2021, imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16909) SPORT FORUM FIRMY (5575) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 1oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Domu Pomocy Społecznej ruszyły szczepienia przec ... (3)Urząd Marszałkowski świętuje zaprzysiężenie prezyd ... (12)

WZPN przyjechał do klubów. Spotkanie w strefie konińskiej

Dodano: 28.08.2019 11:44
Źródło: LM.pl

Kilkudziesięciu przedstawicieli klubów z regionu konińskiego spotkało się we wtorek z prezesem i pracownikami Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. 

To pierwsze tego typu spotkanie po reformie rozgrywek przeprowadzonej przez PZPN. Od tego sezonu wszystkie najniższe poziomy ligowe organizują wojewódzkie związki piłki nożnej. WZPN latem przeprowadził wiele zmian - przede wszystkim zniósł podział klas okręgowych i A-klas zgodnie z dawnym podziałem na okręgi, znacząco zreformował też rozgrywki Pucharu Polski.

To budziło wiele pytań i kontrowersji ze strony środowiska piłkarskiego, stąd inicjatywa spotkań w każdym z dawnych okręgów. We wtorek prezes WZPN Paweł Wojtala zapewniał, że w kwestii kontaktów z klubami niewiele się zmieni. - We wszystkich biurach pracują ci sami ludzie. Przejęliśmy wszystkich pracowników Okręgowych Związków Piłki Nożnej. To oni was najlepiej znają, mieli z wami bezpośredni kontakt. My chcemy wprowadzać pewne standardy, by obsługa i pewne działania były takie same w całej Wielkopolsce. 

Koordynatorem strefy konińskiej został prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Pietrzak. Wszystkie sprawy dotyczące rozgrywek, dyscypliny, czy opłat prowadzi już jednak WZPN. - Nie trzeba będzie jeździć do Poznania - zapewniał prezes Wojtala. - Wydział Dyscypliny będzie miał swoje posiedzenia, jeżeli będzie taka potrzeba, również w Koninie. 

Dla klubów najważniejszą korzyścią są zmniejszone opłaty. Oszczędności sięgną od kilkuset do nawet ponad tysiąca złotych w zależności od klasy rozgrywkowej. 

Wtorkowe spotkanie było również okazją do zadawania pytań ze strony klubów. Tych nie brakowało. Dotyczyły głównie weryfikacji boisk przed sezonem i zbyt wysokich, zdaniem niektórych działaczy, wymogów stawianych przez WZPN. Przedstawiciele klubów narzekali również na niewielki dotychczasowy kontakt z Wielkopolskim Związkiem Piłki Nożnej, ale były również głosy wsparcia przeprowadzonej ostatnio reformy.
Podczas spotkania rozlosowano również drabinkę Pucharu Polski w strefie konińskiej.  • WZPN przyjechał do klubów. Spotkanie w strefie konińskiej
  • WZPN przyjechał do klubów. Spotkanie w strefie konińskiej
  • WZPN przyjechał do klubów. Spotkanie w strefie konińskiej
  • WZPN przyjechał do klubów. Spotkanie w strefie konińskiej

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.