LM.plSportKolejny mecz Darnikowskiego w kadrze, porażka w ćwierćfinale

Kolejny mecz Darnikowskiego w kadrze, porażka w ćwierćfinale

Czwarty już mecz reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy w Koszykówce na Wózkach zaliczył zawodnik Mustanga Konin Piotr Darnikowski. Biało-czerwoni przegrali w ćwierćfinale z Hiszpanami 62:79 i stracili szansę na awans do finałowej czwórki.

Po zajęciu czwartego miejsca w grupie A Polacy awansowali do ćwierćfinałów. Tam biało-czerwoni zmierzyli się ze zwycięzcą grupy B - Hiszpanią. Piątkowe starcie rozpoczęło się dla biało-czerwonych fatalnie. W pierwszej kadrze Hiszpanie zwyciężyli wysoko 21:9. W drugiej kwarcie Polacy zdołali nawiązać walkę z rywalami i zremisować 17:17, ale w trzeciej kwarcie Hiszpanie znów okazali się lepsi i wygrali 21:14. Nie pomogła wygrana przez Polaków czwarta kwarta 22:20 - Hiszpanie i tak zwyciężyli 79:62.

Czwarty mecz na mistrzostwach Europy zaliczył koszykarz Mustanga Konin Piotr Darnikowski. Na boisku spędził ponad 33 minuty, w tym czasie zanotował cztery punkty i jedną zbiórkę.

Porażka Polaków oznacza koniec marzeń o finałowej czwórce, a co za tym idzie - awansie na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio w 2020 r. W sobotę biało-czerwoni rozegrają jeszcze mecz z Holandią.

Polska - Hiszpania 62:79 (9:21, 17:17, 14:21, 22:20)

Polska: Dominik Mosler (18), Krzysztof Bandura (16), Mateusz Filipski (11), Andrzej Macek (6), Piotr Łuszyński (5), Piotr Darnikowski (4), Marcin Balcerowski (2), Przemysław Bonio, Tomasz Łyko.