LM.plSportIII liga. Jarota Jarocin - Górnik Konin [RELACJA NA ŻYWO]

III liga. Jarota Jarocin - Górnik Konin [RELACJA NA ŻYWO]

W meczu siódmej kolejki III ligi gr. II Górnik Konin mierzy się na wyjeździe z Jarotą Jarocin. Zapraszamy na relację na żywo z tego meczu.

90'+ Koniec meczu, Górnik Konin pokonał Jarotę Jarocin 2:1!!! Drugie zwycięstwo Górnika w sezonie. Dzięki niemu biało-niebiescy awansowali na dwunaste miejsce w tabeli III ligi gr. II.

90'+ Goście już tylko wybijają byle dalej.

90'+ Piłka dla Jaroty, cały zespół na połowie Górnika.

90'+ Ciśnie jeszcze Górnik w koncówce.

90' Zmiana w Górniku, Dawid Kalinowski za Mateusza Majera.

89' Niesamowity gol Jaroty! Zagranie w pole karne, od razu z powietrza uderzył Męcfel i mamy 1:2!

87' Czwarta kontra Majera, którą zmarnował. Tym razem odegrał za plecy Przybyszewskiego. A Przybyszewski upomniany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego.

86' Beniamin Wrembel za Dawida Idzikowskiego.

85' Kolejna kontra i znów kiepska decyzja Majera. Teraz zamiast uderzać, odgrywał jeszcze do kolegów.

84' Rzut wolny, dośrodkowywał Kowalski, główkował Adamczewski, bez zagrożenia.

81' Dośrodkowanie, głowkował Męcfel, ale obok bramki.

80' Zmiana w Górniku. Tomasz Kowalski za Macieja Gaszkę.

79' Duże emocje teraz, bo na spalonym złapany był Gaszka, ale sędzia wrócił do wcześniejszego faulu na piłkarzu Górnika.

76' Była szansa na sam na sam, ale za mocno wypuścił sobie piłkę Koziorowski.

75' Bez pardonu Bartosik wślizgiem wybił piłkę rywalowi.

73' Zmiana też w Jarocie, Patryk Kieliba za Miłosza Kowalskiego.

72' Sebastian Antas za Tarasa Jaworskiego. Opaskę kapitana przejął Maciej Adamczewski.

71' Indywidualna akcja Dunaja, zablokowany strzał, będzie jeszcze rzut rożny dla Jaroty.

70' Kolejna niezła kontra Górnika, zatrzymany wślizgiem dopiero Gaszka.

67' Dośrodkowanie z rzutu rożnego na krótki słupek, strzał i broni na linii Kurek.

66' Pierwsza zmiana w Górniku, zszedł Sobieraj, a za niego Olczyk.

66' Uderzenie Gałczyńskiego z szesnastu metrów, przenosi Kurek nad poprzeczką.

65' Przebijał się środkiem Przybyszewski, ale zatrzymany przez obrońców. Jarota jak na razie nie wygląda na zespół, który mógłby odrobić stratę dwóch bramek.

63' Dośrodkowanie Majera, główkował Przybyszewski, ale jednocześnie faulował obrońcę.

62' Rzut wolny dla Górnika, bez zagrożenia po dośrodkowaniu Jaworskiego.

59' Zmiana w Jarocie, wszedł Adam Męcfel za Oskara Machowskiego.

59' Rzut wolny dla Jaroty, znów gorąco, ale znów wybijają koninianie.

56' ,,Niech sobie grają na własnej połowie" krzyczy do kolegów Koziorowski. Górnik skupia się już na obronie korzystnego wyniku.

54' Kręcił teraz rogala Łopatka, ale piłka minimalnie minęła słupek konińskiej bramki.

53' Próba z dystansu Skokowskiego, łapie pewnie Kurek.

50' Zmarnował świetną okazję Majer. Kontra, jak w pierwszej połowie, miał Majer jeszcze Sobieraja, ale zdecydował się minąć obrońcę, a później oddał strzał prosto w bramkarza Jaroty. Ale za kolejną dobrą kontrę trzeba Górnika pochwalić, brakuje tylko wykończenia.

49' Teraz zamieszanie po rzucie rożnym, ale znów bronią się biało-niebiescy.

48' Fura szczęścia po stronie Górnika. Rzut wolny dla Jaroty, jeden z zawodników główkował w polu karnym i przypadkowo na linii bramkowej piłkę zatrzymał Przybyszewski.

46' Świetny początek drugiej połowy dla Górnika! Piłkę z prawej strony dograł Mateusz Majer, ale co zrobił Przybyszewski! Przyjął piłkę w powietrzu, obrócił się z nią na piątym metrze i bez problemów umieścił w siatce. Maestria w wykonaniu zawodnika Górnika! 0:2.

46' Zaczynamy drugą połowę meczu.

45'+ Spoglądamy jeszcze na wyniki innych rozgrywanych dziś spotkań. I tak: Pogoń II Szczecin - Chemik Police 2:1 (koniec), Nielba Wągrowiec - Unia Janikowo 1:4 (koniec), Grom Nowy Staw - Świt Skolwin 0:0 (koniec), Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Koszalin 2:0 (koniec), KP Starogard Gdański - Gwardia Koszalin 3:0 (koniec). O godz. 18.00 startuje mecz KKS 1925 Kalisz - Mieszko Gniezno.

45'+ Koniec pierwszej połowy meczu, Górnik Konin prowadzi 1:0 po golu z rzutu karnego Tarasa Jaworskiego. Widowisko nie było może porywające, ale obie drużyny miały swoje sytuacje. Tym razem jednak skuteczniejszy był Górnik Konin.

45'+ Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

44' Żółta kartka dla Marcela Koziorowskiego za faul w środku boiska.

44' W ostatniej chwili Zakrzewski, bo mogło być sam na sam dla Jaroty. Udany wślig obrońcy Górnika.

40' Trzy rzuty rożne dla Górnika i po żadnym zero zagrożenia pod bramką Jaroty.

38' Ależ teraz ładna, drużynowa kontra wyszła Górnikowi. Z lewej strony zagrywał Staszak, uderzał Sobieraj, ale zdołał sparować piłkę Kmiecik.

37' I znów nic nie wyszło z tego stałego fragmentu gry, Skokowski prosto w mur.

36' Sobieraj faulował na skraju pola karnego. Trzeci rzut wolny Jaroty z lewej strony pola karnego Górnika.

33' Skokowski za pierwszym razem w mur, potem poprawiał i wydawało się, że bez problemów piłkę złapie Kurek, ale bramkarz Górnika miał problemy i piłka wyszła za linię końcową.

32' Rzut wolny dla Jaroty, osiemnaście metrów do bramki Górnika.

30' Próba zagrania za plecy obrońców do Idzikowskiego, ale czujnie wyszedł Kurek.

29' Po strzelonej bramce przez Górnika inicjatywę przejęli gospodarze, ale na razie bez klarownych sytuacji pod bramką Klaudiusza Kurka.

27' Spięcie Marcina Maćkowiaka i Marcela Koziorowskiego.

25' Teraz upomniany trener Jaroty Piotr Garbarek. Bardzo wyczulony jest dziś sędzia na szkoleniowców.

24' Dobra asekuracja Sobieraja, ale znów dał się ograć Staszak.

23' Mogło być 0:2! Kontra Górnika po rzucie wolnym Jaroty, Majer uderzał po ziemi na dalszy słupek, ale niecelnie.

22' Czwarty gol Tarasa Jaworskiego w tym sezonie. Wszystkie z rzutów karnych.

21' Jawoooooorski!!!! I mamy 1:0 dla Górnika Konin! Kompletnie zmylony bramkarz Jaroty!

20' Faulowany na skraju pola karnego Przybyszewski i mamy rzut karny!

19' Krótko rozegrany rzut rożny, a po chwili na spalonym złapany jeden z zawodników gospodarzy.

18' Piłka po dośrodkowaniu wybita za linię końcową.

18' Jakub Staszak znów fauluje i tym razem to już jest żółta kartka. Rzut wolny dla Jaroty.

16' Zaskakująca decyzja arbitra. Trener Augustyniak co prawda chwilę wcześniej komentował decyzję sędziego, ale nie robił tego w sposób bardzo głośny i agresywny. Tak samo spokojnie zachowywał się po pierwszym kartoniku. Odesłanie na trybuny niewiele zmienia - szkoleniowiec Górnika i tak stoi tuż nad ławką rezerwowych konińskiej drużyny.

15' I po chwili druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona! Zszokowany trener Damian Augustyniak, musi opuścić ławkę rezerwowych!

14' Żółta kartka dla trenera Damiana Augustyniaka za dyskusje.

12' Słabe dośrodkowanie Skokowskiego, łapie bez problemu piłkę Kurek.

11' Ręka Staszaka, rzut wolny dla Jaroty na wysokości pola karnego.

8' Znów zagranie z prawej strony Łopatki, tym razem piłka wystawiona na szesnasty metr, ale Maćkowiak ponad bramką. Znów jednak zaspał Staszak na lewej flance Górnika.

7' Kontra Górnika. Majer wystawił piłkę Przybyszewskiemu, ten naciskany przez obrońców uderza niecelnie z kilku metrów.

6' Dogranie z prawej strony Łopatki, wybija wślizgiem Koziorowski. Rożny dla gospodarzy.

3' Próba z dystansu Sobieraja, bez problemów łapie bramkarz Jaroty.

2' W linii defensywnej ustawiony jednak Maciej Adamczewski, a Marcel Koziorowski gra jako środkowy pomocnik. Ponadto Maciej Gaszka i Dawid Przybyszewski razem w jednej linii.

1' Zaczynamy! Przy piłce Górnik Konin.

16.58 Pierwsze jedenastki i sędziowie wychodzą na boisko.

16.53 Oba zespoły zeszły już do szatni, na murawie pozostali tylko rezerwowi. Na trybunach powoli pojawiają się kibice z Jarocina oraz grupa fanów Górnika.

16.47 W ramach siódmej kolejki rozegrane zostało już jedno spotkanie, Pogoń II Szczecin pokonała Chemika Police 2:1. W kończących się meczach Nielba Wągrowiec przegrywa z Unią Janikowo 1:3, a Grom Nowy Staw bezbramkowo remisuje ze Świtem Skolwin. O godz. 16.00 wystartowały mecze Kotwicy Kołobrzeg z Bałtykiem Koszalin i KP Starogard Gdański z Gwardią Koszalin, tam na razie też wyniki 0:0. O godz. 18.00 rozpocznie się natomiast hit tej kolejki: KKS 1925 Kalisz - Mieszko Gniezno.

16.43 Tylko piętnaście stopni wynosi dziś temperatura odczuwalna w Jarocinie. Niewykluczone, że podczas meczu spadnie deszcz, choć już teraz piłkarze muszą mierzyć się z wilgotnym boiskiem.

16.40 Ławki rezerwowych:

Jarota Jarocin: Bartosz Kubiak, Dawid Krzyżaniak, Patryk Kieliba, Alan Janowski, Beniamin Wrembel, Adam Męcfel, Szymon Gałczyński.

Górnik Konin: Wiktor Beśka, Robert Jędras, Sebastian Antas, Patryk Olczyk, Dawid Kalinowski, Patryk Szymaniak, Tomasz Kowalski.

16.37 Dwie zmiany w wyjściowym składzie Górnika. W linii obrony pojawił się Marcel Koziorowski w miejsce Roberta Jędrasa. Z przodu szansę dostaje natomiast Maciej Gaszka, który grać będzie przed Dawidem Przybyszewskim.

16.35 Składy obu zespołów:

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik - Jędrzej Ludwiczak, Oskar Machowski, Marcin Maćkowiak, Igor Skowron, Mateusz Dunaj, Miłosz Kowalski, Piotr Skokowski, Mikołaj Łopatka, Dawid Idzikowski, Szymon Komendziński.

Górnik Konin: Klaudiusz Kurek - Jakub Staszak, Bartosz Zakrzewski, Marcel Koziorowski, Szymon Bartosik, Taras Jaworski, Maciej Adamczewski, Krystian Sobieraj, Dawid Przybyszewski, Mateusz Majer, Maciej Gaszka.

16.30 Sobotnie starcie w Jarocinie szykuje się na bardzo ciekawe. Jarota wystartował w tym sezonie z kopyta i po sześciu meczach zajmuje miejsce w środku tabeli. Górnik cieszy oko grą, ale punktów wciąż seryjnie nie potrafi zdobywać. W Jarocinie będzie walczył o drugie zwycięstwo w sezonie. Więcej o dzisiejszym starciu w przedmeczowej zapowiedzi TUTAJ.