Dzisiaj jest niedziela 31 maja 2020, imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17989) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
17 / 9oC
Pojutrzepogoda
17 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Znamy dokładną datę powrotu Igora Jakubowskiego na ... (0)Pogoda według Kazimierza Gmerka. Wyjątkowo zimny m ...

165 zawodników na starcie VIII Memoriału Henryka Warwasa

Dodano: 7.09.2019 22:34
Źródło: LM.pl

Dwa dystanse biegowe i jeden nordic walking mieli do pokonania zawodnicy podczas VIII Memoriału Henryka Warwasa w Kleczewie. Nie odstraszyła ich nawet nieprzyjemna pogoda.

Choć temperatura nie była zbyt wysoka, a czasem popadał deszcz, i tak 165 śmiałków postanowiło w sobotę zmierzyć się z trzema dystansami trasy VIII Memoriału Henryka Warwasa w Kleczewie. Biegacze mogli wybierać między rywalizacją na dziesięć i pięć kilometrów, ten krótszy dystans do pokonania mieli też uczestnicy marszu nordic walking.

Dziesięć kilometrów wybrało 84 zawodników. Najszybszy okazał się Piotr Frydrychowski z Kleczewa, któremu zajęło to 33 minuty i 30 sekund. Szesnaście sekund wolniejszy był Taras Kulaj z Konina, a trzecie miejsce zajął Michał Dryjański z Kleczewa (37:16). Wśród kobiet wygrała Anna Szygenda z Budzisławia Kościelnego (45:43) przed Iloną Rybarczyk z Koła (45:48) i Katarzyną Łubik z Posady (46:50).

43 biegaczy stanęło na starcie dystansu pięciokilometrowego. Wygrał Marcin Sakowski z Rychwała (17:57), drugi był Przemysław Jasiak z Krosna (18:16), a trzeci Norbert Hołderny z Witkowa (18:37). Wśród kobiet najszybsza była Sylwia Blim z Wtórek (25:11), drugie miejsce zajęła Katarzyna Burczyńska z Kleczewa (26:06), a trzecia była Olga Hajdrych z Kleczewa (26:45).

Marsz nordic walking wybrało 38 zawodników. Najwyższe miejsce na podium wywalczył Hieronim Winiarski z Jankowa Zaleśnego (32:55), niżej uplasował się Piotr Piaskowski z Konina (33:14), a trzecie miejsce wywalczył Szymon Sypniewski ze Starego Miasta (33:16). W kategorii kobiet pierwsza była Agnieszka Kędzierska z Trzemeszna (33:26), drugie miejsce zajęła Beata Jóźwiak z Wtórek (35:11), a na najniższym stopniu podium stanęła Anna Matyja ze Śremu (36:02). 

fot. M. Baran

  • 165 zawodników na starcie VIII Memoriału Henryka Warwasa

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:bieg,   bieganie,   Kleczew,   VIII Memoriał Henryka Warwasa,   nordic walking

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.