Dzisiaj jest wtorek 31 marca 2020, imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17556) SPORT FORUM FIRMY (5467) PRACA (26) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -2oC
Jutropogoda
5 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Prezydent odwołał się od decyzji o zamknięciu stra ... (9)W konińskim szpitalu kilkanaście osób czeka na wyn ... (5)

Pięściarska jesień. Mecz Ekstraligi, a może też reprezentacji Polski

Dodano: 10.09.2019 15:10
Źródło: LM.pl

Co najmniej jedno duże wydarzenie pięściarskie czeka na kibiców w Koninie jesienią. W październiku Wielkopolska Drużyna Bokserska zmierzy się z Wilkami Kujawy właśnie w naszym mieście.

Pięściarski kalendarz na najbliższe miesiące ujawnił w poniedziałek w programie ,,Luźna gierka" Kamil Goiński, trener Zagłębia Konin. Wiadomo już, że na pewno 19 października w Koninie odbędzie się mecz Ekstraligi Boksu Olimpijskiego. Wielkopolska Drużyna Bokserska podejmować będzie Wilki Kujawy. Będzie to rewanżowe starcie obu zespołów, w pierwszym meczu Wielkopolanie wygrali 12:11.

Będzie to drugie tego typu wydarzenie w ostatnim czasie w Koninie. Przypomnijmy, w czerwcu ubiegłego roku po 24 latach przerwy EBO wróciła do naszego miasta. Wielkopolska pokonała wtedy Dolny Śląsk 13:10, na ringu zaprezentowała się trójka pięściarzy z Copacabany i Zagłębia. W październikowym meczu również nie zabraknie reprezentantów Konina.

To może jednak nie być jedyne pięściarskie wydarzenie w najbliższych miesiącach. Niewykluczone, że do Konina zawita... reprezentacja Polski. Zagłębie Konin rozmawia z Polskim Związkiem Bokserskim o organizacji spotkania Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. To projekt PZB, w ramach którego polska kadra mierzy się z reprezentacjami innych krajów.

Po raz ostatni Konin gościł polską reprezentację we wrześniu 2017 roku. Biało-czerwoni pokonali wtedy Ukraińców 10:4. Mecz rozgrywany był jednak w ramach większej gali Konin Fight Night, na kórej toczone były rownież walki zawodowe oraz niepięściarskie (K-1, MMA i BJJ). Ostatni pełnoprawny mecz międzypaństwowy miał miejsce jeszcze w 2015 roku. Wtedy w ramach World Series of Boxing zmierzyły się polska drużyna Rafako Hussars Poland z Igorem Jakubowskim w składzie i Włosi z Italia Thunder. Biało-czerwoni przegrali wtedy trzy walki, a wygrali dwie. Igor Jakubowski pokonał Endriego Spahiu 3:0. 

- Cały czas rozmawiamy z Polskim Związkiem Bokserskim, żeby w listopadzie odbył się mecz Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. Co do drużyny - jeszcze nie wiadomo, kto by to był. Może Irlandia, może Anglia. To by już było wydarzenie na dużą skalę - podkreśla Kamil Goiński. 

Mecz transmitowany byłby zapewne przez TVP Sport. Zagłębie Konin liczy wzamian za reklamę w ogólnopolskiej telewizji na wsparcie miasta. - Miejmy nadzieję, że władze miasta zauważą ten odbiór i może bardziej przychylą się do naszej dyscypliny. Ogólnopolska telewizja na żywo - gdzie szukać lepszej reklamy? - pyta retorycznie Kamil Goiński

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.