Dzisiaj jest niedziela 9 sierpnia 2020, imieniny: Romualda, Romana, Ireny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16853) SPORT FORUM FIRMY (5516) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
31 / 20oC
Jutropogoda
26 / 19oC
Pojutrzepogoda
25 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Oblężona twierdza nie padła. Sokół zremisował z Po ... (0)Pożar trocin przy ul. Marantowskiej. Ciemny dym wi ... (0)

Puchar Europy Kadetów. 190 szermierzy przyjedzie do Konina

Dodano: 12.09.2019 11:13
Źródło: LM.pl

190 szablistek i szablistów z piętnastu państw z całego świata zawita na weekend do Konina, by rywalizować w XII Pucharze Europy Kadetów. W zeszłym roku złoty medal wywalczył Sebastian Glanc z KKSz Konin.

Najbardziej prestiżowe zawody szermiercze w Koninie jak co roku przyciągnęły rzeszę zawodników z całego świata. W tym roku będzie to blisko dwieście szablistek i szablistów z piętnastu państw: Austrii, Egiptu, Hiszpanii, Portoryko, Węgier, Włoch, Belgii,
Czech, Słowenii, Łotwy, Holandii, Niemiec, Ukrainy, Białorusi i Polski. Rywalizować będą nie tylko o zwycięstwo w Pucharze Europy, ale również XX Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Konina.

Zmagania rozpoczną się w sobotę od turnieju mężczyzn. O godz. 9.00 w hali sportowej przy ul. Dworcowej 2a wystartują walki eliminacyjne. Finały zaplanowane są na godz. 16.30. W niedzielę na plansze wejdą kobiety i podobnie, jak w przypadku panów, rywalizować będą od godz. 9.00, a finały rozpoczną się o godz. 16.00.

W zeszłym roku duży sukces podczas zawodów zanotował Sebastian Glanc. Szablista KKSz Konin zdobył złoty medal, pokonując w finale Rafała Gałeckiego z AZS AWF Warszawa 15:13. Trzeba jednak zaznaczyć, że rok temu, podobnie jak w tegorocznej edycji, w turnieju nie brali udział zawodnicy z USA i Rosji, którzy przez lata w Pucharze Europy Kadetów dominowali.

W tym roku polską szablę reprezentować będzie 37 zawodniczek i 41 zawodników. Wśród nich pięć szablistek KKSz Konin: Zuzanna Buselt, Martyna Dzięcielak, Karina Pakuła, Iga Pilarska i Nikola Woźniak oraz piętnastu szablistów KKSz Konin: Mateusz Bakalarski, Wiktor Barszczak, Piotr Dębowski, Sofien Hadj Bachir, Gabriel Jarek, Igor Kacprzak, Wojciech Kaczmarczyk, Adam Kaczmarczyk, Bruno Majchrzak, Mateusz Mańczak, Kacper Nowinowski, Filip Radoch, Kamil Sikorski, Mateusz Stasiak i Arkadiusz Stasiak

  • Puchar Europy Kadetów. 190 szermierzy przyjedzie do Konina

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:szermierka,   Puchar Europy Kadetów,   KKSz Konin

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.