Dzisiaj jest środa 5 sierpnia 2020, imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16877) SPORT FORUM FIRMY (5513) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 15oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Jarmark św. Bartłomieja odbędzie się w Koninie po ... (0)Hit transferowy? Jamajka polskiego pochodzenia zak ... (0)

Czym jest prasa hydrauliczna?

Materiał promocyjny

Dodano: 13.09.2019 14:02

Rozwój technologi i przemysłu w XIX wieku spowodował niezwykle szybkie i gwałtowne przyśpieszenie naszej cywilizacji. Jednym z przykładów takiego niezwykle szybkiego, a co najważniejsze wygodnego dla ludzi rozwoju są hydrauliczne prasy. Czym jest to urządzenie i jakie jest jego zastosowanie?

Kiedy wynaleziono prasę hydrauliczną?

Urządzenie to zostało wynalezione jeszcze w roku w 1795 przez dwóch Anglików. Byli to Joseph Bramah oraz Henry Maudslay. Pierwsze przemysłowe użycie zostało zastosowane w roku 1820, gdy urządzenie to posłużyło do pracy w kuźnictwie, co znacząco ten przemysł usprawniło. Na uwadze należy tu mieć fakt, że pierwsze wersje tego wynalazku znane były znacznie wcześniej, ponieważ korzystali z niego jeszcze starożytni grecy.
Zasada działania prasy hydraulicznej jest stosunkowo prosta. Najprostsza wersja to dwa połączone ze sobą cylindry, które wypełnione są olejem hydraulicznym i szczelnie zamkniętymi tłokami. Prasa hydrauliczna - http://abh.com.pl/kategorie/stenhoj do działania wykorzystuje prawo paskala, które powoduje, że siła nacisku zostaje zwielokrotniona w przypadku występowania stałego ciśnienia w układzie zamkniętym. Działając określoną siłą na tłok, który pełni rolę pompy, na tłoku roboczym uzyskuje się zwielokrotnienie tej siły.

Jakie jest zastosowanie prasy hydraulicznej?

Jakie jest jednak zastosowanie tego wynalazku, pomijając oczywiście prace w kuźnictwie? Wraz ze wzrostem powstawania nowych branży i odłamów przemysłu, wzrosła również liczba możliwych zastosowań prasy hydraulicznej.
Dziś jest ona szeroko używana np. w przypadku przemysłowej obróbki metali tj. prostowania, cięcia, wciskania, wyciskania itd. Dodatkowo często wykorzystywana jest w przypadku pakowania makulatury, czy też prasowania śmieci. Powszechnie używa jej się w branży spożywczej, gdzie służy do wyciskania owoców.
Zastosowanie tego wynalazku jest niezwykle szerokie. Od bardzo zaawansowanego, ciężkiego przemysłu, aż po branże recyklingu, spożywczą oraz oczywiście w pełni codzienne domowe zastosowanie. Mało który wynalazek tak mocno, a przy tym po cichu zmienił świat.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:hydraulika

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.