Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plSportV liga. Zespoły z regionu konińskiego grały ze sobą, górą faworyci

V liga. Zespoły z regionu konińskiego grały ze sobą, górą faworyci

W aż trzech weekendowych meczach w V lidze rywalizowały ze sobą zespoły z regionu konińskiego. Niespodzianek nie było, wygrali faworyci z Wilczyna i ze Słupcy.

Pozycję lidera tabeli z kompletem punktów utrzymały Wilki Wilczyn. Zespół z powiatu konińskiego rozbił Tulisię Tuliszków 5:1. Już do przerwy wilczynianie prowadzili 3:1, po zmianie stron dołożyli jeszcze dwa gole. Wilki mają na koncie osiemnaście punktów, dokładnie tyle samo, co wicelider z Odolanowa. Tulisia spadła natomiast na dziesiątą pozycję z dorobkiem siedmiu punktów.

O jedną lokatę awansował po weekendzie SKP Słupca. Słupczanie pokonali na wyjeździe beniaminka Zjednoczonych Rychwał 5:1. Przez długi czas SKP prowadził 2:1, ale w końcówce trzy gole Jakuba Kwaśnego, Łukasza Jaszczaka i Dariusza Gromanowskiego dały zwycięstwo słupczanom. SKP ma na koncie trzynaście punktów i zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji.

Remisem zakończył się ostatni z regionalnych meczów w V lidze. Tur 1921 Turek podzielił się punktami z Polonusem Kazimierz Biskupi. Gospodarze prowadzili do 69. minuty 2:0, ale kazimierzanie odrobili straty i ostatecznie urwali punkt w Turku. Polonus spadł na ósme miejsce z dorobkiem dziewięciu punktów, a Tur 1921 awansował na trzynastą pozycję z czterema oczkami na koncie.

W weekend jedynie GKS Sompolno rywalizował z zespołem spoza regionu konińskiego. Mecz z Raszkowianką Raszków był bardzo zacięty. Po pierwszej połowie GKS prowadził 2:1, po zmianie stron Raszkowianka wyszła na prowadzenie 3:2. W końcówce oba zespoły strzeliły jeszcze po golu i ostatecznie goście triumfowali 4:3. GKS spadł na dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem czterech oczek.

W najbliższej kolejce Polonus Kazimierz Biskupi podejmie GKS Sompolno, Tulisia Tuliszków zagra z Astrą Krotoszyn, Wilki Wilczyn zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Pleszew, Zjednoczeni Rychwał powalczą o punkty z Raszkowianką Raszków, Tur 1921 Turek zagra z Piastem Czekanów, a SKP Słupca podejmie Zefkę Kobyla Góra.

Tur 1921 Turek - Polonus Kazimierz Biskupi 2:2 (32' Daniel Błaszczyk, 67' Bartosz Grabowski - 69' Damian Maciejewski, 81' Łukasz Gościmski)

Wilki Wilczyn - Tulisia Tuliszków 5:1 (16' Jakub Nowakowski, 20' Patryk Grabowiecki, 27' Bartosz Domaniecki, 71' Adrian Górecki, 79' Dawid Mańkowski - 15' Jarosław Gorgolewski)

Zjednoczeni Rychwał - SKP Słupca 1:5 (37' Przemysław Skibiszewski - 3', 27' Kamil Sikorski, 78' Jakub Kwaśny, 87' Łukasz Jaszczak, 90'+ Dariusz Gromanowski)

GKS Sompolno - Raszkowianka Raszków 3:4 (23' Przemysław Jankowski, 33' Damian Tylak, 86' Mateusz Kolibowski - 34' Bogusław Sikora, 47', 78' Damian Spaleniak, 55' Szymon Nowicki)