LM.plWiadomości97 minut nie wystarczyło. Medyk po raz pierwszy stracił punkty

97 minut nie wystarczyło. Medyk po raz pierwszy stracił punkty

Remisem 1:1 zakończyło się sobotnie starcie Medyka Konin z UKS SMS Łódź. Zespół trenera Romana Jaszczaka utrzymał co prawda pozycję lidera, ale w wyścigu o mistrzostwo Polski już za moment może być za Górnikiem Łęczna.

Z UKS SMS Łódź w ostatnich latach Medykowi grało się bardzo dobrze, ale w sobotnim meczu zespół trenera Marka Chojnackiego zaprezentował się znacznie lepiej, niż w poprzednich spotkaniach. W czwartej minucie co prawda minimalnie niecelnie uderzyła z rzutu wolnego Natalia Chudzik, ale juź później do głosu doszły łodzianki.

Blisko gola było w siódmej minucie, gdy po dograniu z rzutu wolnego zakotłowało się w polu karnym Medyka. W końcu piłkę uderzyła Katarzyna Konat, ale na linii bramkowej zatrzymały ten strzał zawodniczki z Konina. W 28. minucie dobra gra UKS SMS nagrodzona została golem. Z prawej strony podała piłkę Klaudia Jedlińska, a na listę strzelczyń wpisała się Paulina Filipczak.

Był to pierwszy raz w tym sezonie, gdy koninianki musiały odrabiać straty. Początkowo zareagowały jednak perfekcyjnie - już w 30. minucie z lewej strony w pole karne wbiegła Dominika Kopińska. Zamiast jednak podawać, uderzyła prosto w bramkarkę. Zaraz później do dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzelała Nicole Zając, ale piłkę odbiła bramkarka UKS SMS. W końcu w 35. minucie Medyk wyrównał. Świetnie na prawej stronie poradziła sobie z defensorką Anna Gawrońska. Kapitan Medyka dośrodkowała w pole karne, od razu z powietrza uderzyła Nikol Kaletka, dając wyrównanie zespołowi Romana Jaszczaka.

Na tym jednak dobra gra Medyka się skończyła. W drugiej połowie koninianki miały co prawda przewagę w posiadaniu piłki, ale nic z tego nie wynikało pod bramką łodzianek. Medyk co chwila notował straty, nie przypominał niczym zespołu, który w poprzednich kolejkach potrafił w szybkim tempie wymieniać podania na jeden kontakt w okolicach pola karnego rywalek. UKS SMS za to kilkukrotnie groźnie skontrował. Choć nie miał klarownych okazji (defensywa Medyka ostatecznie zawsze te kontrataki zatrzymała), na pewno był bliżej zdobycia zwycięskiej bramki.

W końcówce na noszach z boiska zniesiona została Adriana Achcińska, przez co spotkanie przedłużone zostało aż o siedem minut. Łodzianki większość tego czasu wykorzystały na zdobywanie faulów i urywanie czasu. Dopięły jednak swego - mecz zakończył się remisem 1:1 i podziałem punktów.

Medyk Konin co prawda utrzyma pozycję lidera, Górnik Łęczna wciąż ma bowiem jeden mecz zaległy, ale w wyścigu o mistrzostwo Polski będzie już prawdopodobnie pół kroku za łęczniankami, które do tej pory punktów nie straciły. Kolejny mecz dopiero za trzy tygodnie. Medyk zmierzy się na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec.

Medyk Konin - UKS SMS Łódź 1:1 (35' Nikol Kaletka - 28' Paulina Filipczak)

Medyk Konin: Stephanie Busch - Sandra Sałata, Gabija Gedgaudaite, Gabriela Grzywińska, Nicole Zając, Stanislava Líąková, Natalia Pakulska, Natalia Chudzik, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska, Dominika Kopińska.

UKS SMS Łódź: Oliwia Szperkowska - Magdalena Dragunowicz, Katarzyna Konat, Klaudia Jedlińska, Gabriela Grzybowska, Paulina Filipczak, Adriana Achcińska (90' Anna Rędzia), Daria Kurzawa (73' Oliwia Silny), Dominika Gąsieniec (79' Agnieszka Glinka), Caitlin Jarvie (84' Wiktoria Zieniewicz), Olha Zubczyk