LM.plWiadomościWykorzystali wszystko, co mieli. Wyjazdowa wygrana Górnika!

Wykorzystali wszystko, co mieli. Wyjazdowa wygrana Górnika!

2:0 zwyciężył Górnik Konin w wyjazdowym meczu z KP Starogard Gdański. Tym razem biało-niebiescy wykorzystali wszystkie bramkowe sytuacje, jakie mieli.

W wyjściowym składzie Górnika Konin znów nastąpiły zmiany. Po słabszym występie w meczu z KKS 1925 na ławce usiadł Klaudiusz Kurek, a między słupki wrócił Wiktor Beśka. Pauzującego za kartki Mateusza Majera zastąpił Patryk Olczyk, ponadto na prawej stronie zagrał Patryk Szymaniak.

Górnik w tym sezonie miał ogromny problem z wykorzystywaniem stwarzanych sobie sytuacji. W Starogardzie Gdańskim wyglądało to jednak zupełnie inaczej - koninianie wykorzystali praktycznie wszystko, co mieli. To gospodarze od pierwszych minut naciskali, ale albo brakowało im precyzji i wykończenia, albo świetnie interweniował Beśka. Rezerwowy w ostatnich kolejkach bramkarz pokazał, że chce rywalizować z Kurkiem o miejsce w pierwszym składzie.

W osiemnastej minucie był bardzo czujny przy rzucie wolnym, gdy wszyscy inni zawodnicy Górnika przysnęli. Zostawiony sam sobie Patryk Szczepański znalazł się w sytuacji sam na sam po krótkim podaniu, ale Beśka wcześniej zwrócił uwagę na jego pozycję i zdołał szybko zareagować. Jeszcze przed przerwą zatrzymał też strzał Daniela Kraski po podaniu Michała Wohlerta.

Górnik w pierwszej połowie praktycznie stworzył sobie tylko jedną sytuację, ale udało mu się zamienić ją na bramką. W 29. minucie faulowany w polu karnym był Dawid Przybyszewski, a jedenastkę wykorzystał Taras Jaworski. Biało-niebiescy niespodziewanie prowadzili 1:0.

Po zmianie stron koninianie wyglądali w ofensywie już nieco lepiej, choć klarownych sytuacji wciąż brakowało. Gospodarze chcieli natomiast koniecznie odrobić straty, od pierwszych minut atakowali prawą stroną, ale Górnik wychodził z tych akcji obronną ręką. Najbliżej było w 64. minucie, gdy piłkę z linii bramkowej wybił Jaworski. Jeszcze później dwa strzały z rzutów wolnych Marcina Kajcy parował Beśka.

W doliczonym czasie gry Górnik dobił jeszcze rywali drugim golem. Po wybiciu Beśki piłkę w środku boiska przejął Antas. Pomocnik koninian podał jeszcze piłkę do Kalinowskiego, a ten spokojnie wykończył akcję golem przy słupku.

Była to już trzecia wygrana Górnika Konin na wyjeździe w tym sezonie. Biało-niebiescy awansowali na dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem dziesięciu punktów. Kolejny mecz w przyszłą sobotę. Górnik podejmie Gwardię Koszalin.

KP Starogard Gdański - Górnik Konin 0:2 (30' Taras Jaworski, 90'+ Dawid Kalinowski)

Górnik Konin: Wiktor Beśka - Jakub Staszak, Robert Jędras, Bartosz Zakrzewski, Patryk Szymaniak, Marcel Koziorowski, Taras Jaworski (71' Maciej Adamczewski), Krystian Sobieraj (77' Krystian Sobieraj), Dawid Przybyszewski (84' Tomasz Kowalski), Patryk Olczyk (64' Dawid Kalinowski), Maciej Gaszka.