LM.plKleczewSokół Kleczew przegrał z zespołem, który dotąd jeszcze nie wygrał

Sokół Kleczew przegrał z zespołem, który dotąd jeszcze nie wygrał

1:2 uległ Sokół Kleczew w wyjazdowym starciu z Nielbą Wągrowiec. To spora niespodzianka, beniaminek do soboty nie miał bowiem na koncie ani jednej wygranej.

Sokół do Wągrowca jechał po niemal pewne trzy punkty. Beniaminek z Wielkopolski to zespół, który na razie plasuje się w końcówce stawki, a do meczu z Sokołem nie miał na koniec ani jednej wygranej. Kleczewianie co prawda na wyjazdach nie zachwycają, ale ostatnio przełamali złą serię i wygrali poza swoim stadionem.

W Wągrowcu wróciły jednak demony i drużyna Łukasza Cichosa musiała uznać wyższość gospodarzy. Już po pierwszej połowie Nielba prowadziła 2:0. Najpierw wynik strzałem głową otworzył Mateusz Kaczor, a później jeszcze podwyższył Krzysztof Wolkiewicz. Sokół zdołał zdobyć kontaktowe trafienie po przerwie. Rzut karny wywalczył Paweł Piceluk, a z jedenastu metrów trafił Sebastian Śmiałek.

To był jednak jedyny gol Sokoła i kleczewianie ostatecznie przegrali 1:2. Pomimo porażki Sokół utrzymał piąte miejsce w tabeli z dorobkiem szesnastu punktów. Kolejny mecz w przyszłą sobotę. Kleczewianie podejmą Grom Nowy Staw.

Nielba Wągrowiec - Sokół Kleczew 2:1 (15' Mateusz Kaczor, 25' Krzysztof Wolkiewicz - 65' Sebastian Śmiałek)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Michał Kozajda, Sebastian Śmiałek, Jakub Banach, Arkadiusz Widelski, Tomasz Koziorowski (46' Jakub Dębowski), Tomasz Kowalczuk (55' Filip Brzostowski), Dominik Drzewiecki (77' Szymon Szczęsny), Jakub Groszkowski (46' Michał Wolinowski), Norbert Grzelak, Paweł Piceluk.

źródło: sokol.kleczew.pl