LM.plSportBaja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kamena Rally Team

Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kamena Rally Team

Drugie miejsce zajęli rajdowcy z Kamena Rally Team w Baja Szczecinek 2019. Po bardzo dobrym pierwszym dniu zawodów przyszła ciężka przeprawa w sobotę.

Baja Szczecinej 2019 składał się z czterech oesów o łącznej długości ponad 200 kilometrów. W piątek słupeccy rajdowcy mieli do pokonania dwa odcinki w Okonku po 42,55 km każdy. Start zawodów dla Kamena Rally Team był bardzo udany. Po pierwszym odcinku słupczanie byli drudzy w klasie UTV, tracąc do liderów - Marka Goczała i Michała Kuśnierza - piętnaście sekund. Po drugim odcinku Kamena Rally Team awansował już na pierwsze miejsce z przewagą minuty i piętnastu sekund nad drugim zespołem.

Słupczanie spokojnie mogli więc myśleć o zwycięstwie w rajdzie, w sobotę przeszkodziły im w tym jednak problemy techniczne. Najpierw w pojeździe Kamena Rally Team zerwał się pasek, a następnie przebiła opona, na której słupczanie przejechali i tak jeszcze 28 km. Na trzecim odcinku specjalnym Kamena Rally Team zajął co prawda drugie miejsce w klasie UTV, ale stracił do duetu Kubiczek / Nowak minutę i 42 sekundy. Kłopoty Goczała i Kuśnierza spowodowały jednak, że Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz utrzymali pozycję liderów w klasyfikacji generalnej.

Wszystko rozstrzygnęło się na czwartym odcinku, gdzie problemy techniczne zepchnęły słupczan na trzecie miejsce ze stratą niemal półtorej minuty do liderów. Kubiczek i Nowak też nie wygrali tego odcinka, ale ich przewaga nad Kamena Rally Team wystarczyła, by pokonać słupecki team w klasyfikacji generalnej klasy UTV. Białkowski i Baśkiewicz przegrali o zaledwie dwie sekundy, zajmując ostatecznie drugie miejsce.