Dzisiaj jest poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18400) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 15oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Europe łupem Kamena Rally Team. Pierwsi w gen ... (0)Wiklinowe kosze staną w parku. W Radolinie podsumo ... (0)

Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kamena Rally Team

Dodano: 22.09.2019 17:24
Źródło: LM.pl

Drugie miejsce zajęli rajdowcy z Kamena Rally Team w Baja Szczecinek 2019. Po bardzo dobrym pierwszym dniu zawodów przyszła ciężka przeprawa w sobotę.

Baja Szczecinej 2019 składał się z czterech oesów o łącznej długości ponad 200 kilometrów. W piątek słupeccy rajdowcy mieli do pokonania dwa odcinki w Okonku po 42,55 km każdy. Start zawodów dla Kamena Rally Team był bardzo udany. Po pierwszym odcinku słupczanie byli drudzy w klasie UTV, tracąc do liderów - Marka Goczała i Michała Kuśnierza - piętnaście sekund. Po drugim odcinku Kamena Rally Team awansował już na pierwsze miejsce z przewagą minuty i piętnastu sekund nad drugim zespołem.

Słupczanie spokojnie mogli więc myśleć o zwycięstwie w rajdzie, w sobotę przeszkodziły im w tym jednak problemy techniczne. Najpierw w pojeździe Kamena Rally Team zerwał się pasek, a następnie przebiła opona, na której słupczanie przejechali i tak jeszcze 28 km. Na trzecim odcinku specjalnym Kamena Rally Team zajął co prawda drugie miejsce w klasie UTV, ale stracił do duetu Kubiczek / Nowak minutę i 42 sekundy. Kłopoty Goczała i Kuśnierza spowodowały jednak, że Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz utrzymali pozycję liderów w klasyfikacji generalnej.

Wszystko rozstrzygnęło się na czwartym odcinku, gdzie problemy techniczne zepchnęły słupczan na trzecie miejsce ze stratą niemal półtorej minuty do liderów. Kubiczek i Nowak też nie wygrali tego odcinka, ale ich przewaga nad Kamena Rally Team wystarczyła, by pokonać słupecki team w klasyfikacji generalnej klasy UTV. Białkowski i Baśkiewicz przegrali o zaledwie dwie sekundy, zajmując ostatecznie drugie miejsce.

fot. Kamena Rally Team

  • Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kamena Rally Team
  • Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kamena Rally Team
  • Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kamena Rally Team
  • Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kamena Rally Team

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.