LM.plSportDobry start sezonu juniorów KKSz. Srebro i brąz w I Pucharze Polski

Dobry start sezonu juniorów KKSz. Srebro i brąz w I Pucharze Polski

Dwójka reprezentantów KKSz Konin stanęła na podium podczas I Pucharu Polski Juniorów. Do Konina zawodnicy KKSz wrócili ze srebrnym i brązowym medalem.

Po srebro w Warszawie sięgnęła Małgorzata Zawodniak. Koninianka w fazie grupowej zanotowała komplet zwycięstw. W fazie pucharowej pokonała zaś kolejno Dominikę Szymaniak (Riposta Olsztyn) 15:6, Zuzannę Buselt (KKSz Konin) 15:7, Kalinę Kordel (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:6 i Natalię Gałecką (AZS AWF Warszawa) 15:11. Dopiero w finale, po wyrównanej walce, Zawodniak uznała wyższość Urszuli Kurzyny (UKS 13 Białystok), ulegając jej 14:15.

Na podium w Warszawie stanął również Kacper Nowinowski. Szablista KKSz Konin w fazie grupowej zanotował pięć zwycięstw i jedną porażkę. W fazie pucharowej wygrał natomiast 15:10 z Michałem Batogowskim (KS Karabela), 15:11 z Michałem Szrederem (KKSz Konin) i 15:12 z Marcinem Lipińskim (Zagłębiowski Klub Szermierczy). Dopiero w półfinale koninianin uległ Franciszkowi Nowakowi (AZS AWF Warszawa) 6:15, zdobywając ostatecznie brązowy medal.

Kolejne zawody już w przyszły weekend. W Podkowie Leśnej odbędzie się Ogólnopolski Turniej Młodzików, a w Łodzi - I Puchar Polski Seniorów.