LM.plSportCopacabana i Shootersi z siedmioma medalami w Pucharze Polski

Copacabana i Shootersi z siedmioma medalami w Pucharze Polski

Siedmiu zawodników, siedem medali. Świetnie spisali się reprezentanci Copacabany Konin i Shooters Konin w Pucharze Polski No-Gi. Zawody BJJ odbyły się w weekend w Luboniu.

Konińską Copacabanę na zawodach reprezentowała trójka zawodników. Po złoto sięgnął Michał Grygiel rywalizujący w kat. niebieskich pasów do 85 kg. Koninianin musiał stoczyć cztery walki. - Najciekawszą była walka półfinałowa, w której Michał w czasie przegrywa na punkty, by ostatecznie wygrać, poddając przeciwnika dźwignią na łokieć założoną z techniki duszenia nogami zwaną trójkątem - relacjonuje Jacek Wróbel, prezes i trener Copacabany. W finale Grygiel wygrał już na punkty, pokonując rywala o dwa oczka.

Srebro w kat. purpurowych pasów do 79,5 kg zdobył Radosław Olbryś. - Mocna fizycznie kategoria. Niestety dwa błędy w finałowej walce sprawiły, że przeciwnik zdobył przewagę pozycji i kontroli, skutecznie wyczerpując fizycznie Radka i zdobywając przewagę punktową. Ale, jak to mówi Radek, srebro jest po to, by motywować do dalszego treningu - ocenia Jacek Wróbel.

Najmłodszym i najmniej doświadczonym reprezentantem Copacabany był Remigiusz Kazimierczak. Z Lubonia wrócił z brązem w kat. białych pasów do 79,5 kg. Dla Kazimierczaka był to drugi start w zawodach, a kategoria była jedną z najliczniejszych - startowało w niej prawie 50 zawodników.

Cztery krążki, i to wszystkie złote, z Lubonia przywieźli zawodnicy Shooters Konin. Dwie walki wygrał Ireneusz Mila - jedną przez dźwignię na staw barkowy, a drugą na punkty - zdobywając pierwsze miejsce. Czołowe pozycje wywalczyli również Filip Dopierała, Jakub Organiściak i Jacek Szemfeld.