LM.plSportLekkoatleci Skoczka Władysławów walczyli w mistrzostwach Polski

Lekkoatleci Skoczka Władysławów walczyli w mistrzostwach Polski

Pięciu zawodników Skoczka Władysławów zakwalifikowało się na Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce. Zawody rozegrane zostały w Tarnowie.

Na najwyższym miejscu w mistrzostwach uplasował się Stanisław Grzymski. Zawodnik Skoczka Władysławów wygrał swoją serię w biegu na 600 m z czasem 1:27,52, pokonując drugiego na mecie Dominika Wróbla o ponad sekundę i poprawiając swój rekord życiowy również o ponad sekundę. To dało mu piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, co jest dużym sukcesem, Grzymski startował bowiem z 24. wynikiem w rankingu.

W finale biegu na 110 m przez płotki znalazł się Jakub Milczuk. W kwalifikacjach reprezentant Skoczka zajął trzecie miejsce i awansował do finału. Tam do podium nie zabrało mu wiele - brąz przegrał o zaledwie 0,44 sek. i ostatecznie uplasował się na szóstej pozycji. Milczuk rywalizował również w biegu na 200 m przez płotki. W swojej serii zajął trzecie miejsce i pobił rekord życiowy (27,25), a w klasyfikacji generalnej uplasował się na dziewiątej pozycji.

W finale znalazł się również Dawid Robakowski. Zawodnik Skoczka startował w biegu na 100 m. W serii kwalifikacyjnej zajął pierwsze miejsce z czasem 11,66 sek. W biegu finałowym zanotował czas gorszy o 0,1 sek., zajmując ostatecznie siódme miejsce ze stratą 0,25 sek. do podium. - Dawid występował w roli faworyta, ponieważ legitymował się drugim wynikiem w Polsce. Jego słabsza dyspozycja najprawdopodobniej wynikała z dość ciężkiego treningu ogólnorozwojowego w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Warszawie - mówi Bartłomiej Wiśniewski, trener Skoczka Władysławów.

Ostatnim biegaczem Skoczka, który startował w mistrzostwach był Oskar Czekała. W biegu na 300 m Czekała zajął trecie miejsce w swojej serii z czasem 37,49 sek., co dało mu osiemnaste miejsce w klasyfikacji generalnej. Poza czołówką uplasował się również Hubert Cichy. W rzucie oszczepem zanotował 36,06 m i zajął szesnaste miejsce w klasyfikacji generalnej.