Dzisiaj jest niedziela 16 maja 2021, imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16464) SPORT FORUM FIRMY (5598) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
16 / 9oC
Pojutrzepogoda
13 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sokół zatrzymany przez Jarotę. Remis ze wskazaniem ... (0)Ostatnia prosta prac przy nowym wiadukcie i na ul. ... (2)

Lekkoatleci Skoczka Władysławów walczyli w mistrzostwach Polski

Dodano: 26.09.2019 12:21
Źródło: LM.pl

Pięciu zawodników Skoczka Władysławów zakwalifikowało się na Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce. Zawody rozegrane zostały w Tarnowie.

Na najwyższym miejscu w mistrzostwach uplasował się Stanisław Grzymski. Zawodnik Skoczka Władysławów wygrał swoją serię w biegu na 600 m z czasem 1:27,52, pokonując drugiego na mecie Dominika Wróbla o ponad sekundę i poprawiając swój rekord życiowy również o ponad sekundę. To dało mu piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, co jest dużym sukcesem, Grzymski startował bowiem z 24. wynikiem w rankingu. 

W finale biegu na 110 m przez płotki znalazł się Jakub Milczuk. W kwalifikacjach reprezentant Skoczka zajął trzecie miejsce i awansował do finału. Tam do podium nie zabrało mu wiele - brąz przegrał o zaledwie 0,44 sek. i ostatecznie uplasował się na szóstej pozycji. Milczuk rywalizował również w biegu na 200 m przez płotki. W swojej serii zajął trzecie miejsce i pobił rekord życiowy (27,25), a w klasyfikacji generalnej uplasował się na dziewiątej pozycji.

W finale znalazł się również Dawid Robakowski. Zawodnik Skoczka startował w biegu na 100 m. W serii kwalifikacyjnej zajął pierwsze miejsce z czasem 11,66 sek. W biegu finałowym zanotował czas gorszy o 0,1 sek., zajmując ostatecznie siódme miejsce ze stratą 0,25 sek. do podium. - Dawid występował w roli faworyta, ponieważ legitymował się drugim wynikiem w Polsce. Jego słabsza dyspozycja najprawdopodobniej wynikała z dość ciężkiego treningu ogólnorozwojowego w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Warszawie - mówi Bartłomiej Wiśniewski, trener Skoczka Władysławów.

Ostatnim biegaczem Skoczka, który startował w mistrzostwach był Oskar Czekała. W biegu na 300 m Czekała zajął trecie miejsce w swojej serii z czasem 37,49 sek., co dało mu osiemnaste miejsce w klasyfikacji generalnej. Poza czołówką uplasował się również Hubert Cichy. W rzucie oszczepem zanotował 36,06 m i zajął szesnaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

fot. Skoczek Władysławów

  • Lekkoatleci Skoczka Władysławów walczyli w mistrzostwach Polski
  • Lekkoatleci Skoczka Władysławów walczyli w mistrzostwach Polski

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.