LM.plSportDobry start Godlewskiego. Brąz w I Pucharze Polski Seniorów

Dobry start Godlewskiego. Brąz w I Pucharze Polski Seniorów

Trzecie miejsce w I Pucharze Polski Seniorów wywalczył szablista KKSz Konin Mateusz Godlewski. W czołowej ósemce turnieju kobiet uplasowała się też Sylwia Matuszak.

Rozgrywany w Łodzi I Puchar Polski Seniorów Mateusz Godlewski rozpoczął od sześciu zwycięstw w fazie grupowej, co dało mu rozstawienie z numerem pierwszym w etapie pucharowym. Tam koninianin pokonał 15:7 Piotra Sosulskiego (Zagłębiowski Klub Szermierczy), 15:12 Marcina Lipińskiego (Zagłębiowski Klub Szermierczy) i 15:13 Jakuba Broniszewskiego (Victor Warszawa). Dopiero w półfinale Godlewski uległ 9:15 Piotrowi Szczepanikowi (Victor Warszawa), zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

Bez medalu do Konina wróciły szablistki, choć w czołowej ósemce uplasowała się Sylwia Matuszak. Reprezentantka KKSz Konin zanotowała cztery wygrane i dwie porażki w fazie grupowej. W fazie pucharowej Matuszak wygrała 15:7 z Emilią Rowińską (AZS AWF Warszawa) i 15:8 z Małgorzatą Zawodniak (KKSz Konin), a w ćwierćfinale przegrała 13:15 z Małgorzatą Kozaczuk (AZS AWF Warszawa), plasując się na szóstym miejscu w klasyfikacji.