Skocz do zawartości
LM.plSportPiłkarska kolejka: Zmienili trenera, w sobotę podejmą Sokoła

Piłkarska kolejka: Zmienili trenera, w sobotę podejmą Sokoła

Dodano: , Żródło: LM.pl
Piłkarska kolejka: Zmienili trenera, w sobotę podejmą Sokoła

W Kołobrzegu z tamtejszą Kotwicą, prowadzoną już przez trenera Petra Nemeca, zagra w sobotę Sokół Kleczew. Bliższy wyjazd czeka Górnika Konin - biało-niebiescy zmierzą się w Gnieźnie z Mieszkiem.

Jeszcze pod koniec września trenerem Kotwicy Kołobrzeg był były szkoleniowiec Górnika Konin - Sławomir Suchomski. Kiepskie wyniki, jak na zespół walczący o czołowe lokaty, spowodowały jednak zmianę. Posadę trenera objął Petr Nemec, wcześniej pracujący m.in. w Warcie Poznań. W swoim debiucie zespół trenera Nemca rozbił na wyjeździe Chemika Police 4:0.

W sobotę Kotwica podejmie Sokoła. Kleczewski zespół, po bardzo dobrym starcie sezonu, złapał zadyszkę. W dwóch ostatnich spotkaniach drużyna Łukasza Cichosa zdobyła zaledwie punkt, choć mierzyła się z zespołami niżej notowanymi. W sobotę na dodatek kleczewianie będą musieli sobie radzić bez jednego z czołowych zawodników ofensywnych - za kartki pauzuje bowiem Norbert Grzelak.

Spotkanie pomiędzy Kotwicą Kołobrzeg a Sokołem Kleczew rozpocznie się w sobotę 5 października o godz. 18.00 na Stadionie im. Sebastiana Karpiniuka przy ul. ppor. Józefa Śliwińskiego 10 w Kołobrzegu.

Bliższy, choć wcale nie łatwiejszy wyjazd czeka natomiast Górnika Konin. Biało-niebiescy zmierzą się w Gnieźnie z tamtejszym Mieszkiem. To trzeci zespół ligi, który u siebie zdobył jak na razie komplet punktów, a do liderującego KKS 1925 Kalisz traci zaledwie jedno oczko. W zeszłym sezonie Górnik w Gnieźnie wygrał 2:1 i było to jego ostatnie zwycięstwo w tamtych rozgrywkach. Późniejsza walka o pieniądze z Pro Junior System spowodowała, że koninianie ponad wyniki stawiali punkty w PJS.

Teraz oba zespoły są w zupełnie innych miejscach. Górnik, po kompromitującej wpadce z Gwardią Koszalin, chciałby się odkuć, ale z walczącym znów o mistrzostwo III ligi Mieszkiem będzie to bardzo trudne. Szczególnie, że w Gnieźnie koninianom nie pomoże pauzujący za kartki Taras Jaworski. Z drugiej strony zespół Damiana Augustyniaka w tym sezonie potrafił postawić się KKS 1925 Kalisz i Kotwicy Kołobrzeg, przegrywając z oboma zespołami tylko jednym golem. Może w Gnieźnie pokusi się o niespodziankę?

Spotkanie pomiędzy Mieszkiem Gniezno a Górnikiem Konin rozpocznie się w sobotę 5 października o godz. 16.00 na stadionie przy ul. Strumykowej 8 w Gnieźnie

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole