Dzisiaj jest czwartek 14 listopada 2019, imieniny: Rogera, Serafina, Agaty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18939) SPORT FORUM FIRMY (5412) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO

13 / 10oC

Nowe formy ewangelizacji w Koninie. Ławeczka spotk ... (1)Konin. W przyszłym roku nowy system zarządzania au ... (3)

W Gnieźnie Górnik szanse miał, ale skuteczniejszy był Mieszko

Dodano: 5.10.2019 21:48

0:3 przegrał Górnik Konin w Gnieźnie z tamtejszym Mieszkiem, choć sam mógł tyle prowadzić po zaledwie pół godziny gry.

Do Gniezna koninianie jechali teoretycznie po to, żeby dostać kilka bramek i bez większych strat wrócić do domu. Walczący o mistrzostwo Mieszko to inny poziom ligowy, szczególnie u siebie, gdzie jeszcze nie stracił ani jednego punktu. Z drugiej strony koninianie w tym sezonie pokazali już, że potrafią dobrze grać z zespołami z czuba tabeli.

Tak też było w pierwszych minutach spotkania w Gnieźnie. Już siódmej minucie pustą bramkę przed sobą miał Mateusz Majer, ale piłkę po jego strzale wślizgiem wybił Hubert Kantorowski. Drugą szansę biało-niebiescy mieli chwilę później, gdy piłka po uderzeniu Sebastiana Antasa trafiła w słupek. W 23. minucie znów zakotłowało się w polu karnym Mieszka, ale gospodarze tym razem zablokowali strzał Antasa.

Dopiero później do głosu doszedł Mieszko, ale zrobił to o wiele skuteczniej, niż Górnik. Co prawda strzały Łukasza Zagdańskiego i Krzysztofa Biegańskiego zatrzymał Wiktor Beśka, ale w końcówce pierwszej połowy do siatki koninian trafił już Łukasz Zagdański.

Na drugą bramkę czekać trzeba było aż do 72. minuty. Wtedy dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Tomasz Bzdęga, podwyższając prowadzenie gospodarzy. Wynik ustalił w 77. minucie Damian Pawlak, wykorzystując dogranie z boku Krzysztofa Biegańskiego.

Była to siódma porażka Górnika w tym sezonie. Zespół Damiana Augustyniaka spadł na czternaste miejsce w lidze z dorobkiem dziesięciu punktów na koncie. Kolejny mecz za tydzień w Gdyni - tam biało-niebiescy zmierzą się z Bałtykiem.

Mieszko Gniezno - Górnik Konin 3:0 (45' Łukasz Zagdański

Górnik Konin (skład wyjściowy): Wiktor Beśka - Jakub Staszak, Bartosz Zakrzewski, Maciej Adamczewski, Szymon Bartosik, Marcel Koziorowski, Sebastian Antas, Patryk Olczyk, Dawid Przybyszewski, Mateusz Majer, Krystian Sobieraj.