Dzisiaj jest wtorek 10 grudnia 2019, imieniny: Danieli, Julii, Eulalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20754) SPORT FORUM FIRMY (5429) PRACA (35) KINA IMPREZY WIDEO

2 / -1oC
1 / -1oC
0 / 1oC

Golina. Umowa na rewitalizację zabytkowego parku p ... (1)Zawodniak w kadrze Polski. Szóste miejsce w Puchar ... (0)

Pierwszy taki tytuł w historii klubu. Kolarze KLTC mistrzami Polski

Dodano: 7.10.2019 11:22

Złoty medal w Mistrzostwach Polski Dwójek i brąz w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów wywalczyli w weekend kolarze KLTC Konin. Tytuł mistrza Polski w jeździe dwójkami koniński klub zdobył po raz pierwszy w historii.

Kolarze w Mistrzostwach Polski Dwójek do pokonania mieli 29 km. KLTC Konin reprezentowali Dawid Kuderczak i Mikołaj Kawa. Drugich w klasyfikacji zawodników WKK Warszawa koninianie pokonali o pięć sekund. To duży sukces – dość powiedzieć, że wicemistrzowie ze stolicy to jednocześnie uczestnicy ostatnich szosowych mistrzostw świata w Wielkiej Brytanii, a sam tytuł mistrzów Polski w tej kategorii jest pierwszym w historii KLTC Konin.

W niedzielę konińscy kolarze rywalizowali również w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Zespół w składzie: Dawid Kuderczak, Mikołaj Kawa, Hubert Drobek i Dawid Pluta dojechał na metę trzeci ze stratą 55 sek. do zwycięzców z Copernicusa Toruń i piętnastu sekund do drugiego KTK Kalisz.

- Pokonaliśmy medalistów z klubów, które budżety są od nas większe kilkukrotnie (CCC Toruń i WKK Warszawa) i mieli duże lepsze możliwości przygotowań. Jest to pierwszy tytuł w historii klubu w tej konkurencji. Zawodnicy potwierdzili swój talent, powstaje tylko pytanie, co dalej, ponieważ są juniorami i zmieniają kategorię na wyższą, a nasz klub nie szkoli młodzieżowców z powodu niskiego budżetu – podsumowuje Robert Kierejewski, trener KLTC Konin.