LM.plSportSPS Konspol w centralnym Pucharze Polski! Pokonali Olimpię

SPS Konspol w centralnym Pucharze Polski! Pokonali Olimpię

Pięć setów trwał środowy mecz II rundy wstępnej Pucharu Polski pomiędzy SPS Konspol Słupca a Olimpią Sulęcin. Ostatecznie górą byli słupczanie, awansując tym samym na szczebel centralny Pucharu Polski.

Choć lekkim faworytem środowego starcia była wyżej sklasyfikowana Olimpia Sulęcin, słupczanie dopięli swego celu i awansowali na szczebel centralny Pucharu Polski. Nie było łatwo - spotkanie II rundy wstępnej trwało aż pięć setów, a decydująca część spotkania rozstrzygnięta została dopiero po grze na przewagi.

Zespół trenera Marka Jankowiaka dwukrotnie odrabiał straty w środowym spotkaniu. Pierwszy set wygrali goście 25:18, a w drugim słupczanie wyrównali po zwycięstwie 25:20. Później znów na prowadzenie wysunęła się Olimpia, wygrywając 25:19 i SPS Konspol znów wyrównał po zwycięstwie w czwartym secie 25:19.

Decydujący set był równie zacięty. Ostatecznie triumfowali jednak gospodarze 17:15, wygrywając całe spotkanie 3:2 i awansując na szczebel centralny Pucharu Polski.

Tam na słupczan czekają już rywale z wyższych lig. Przeciwnik SPS Konspol nie jest jeszcze znany.

SPS Konspol Słupca - Olimpia Sulęcin 3:2 (18:25, 25:20, 19:25, 25:19, 17:15)