Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Kandydaci na radnych gmin, powiatu i miasta. Zobacz, kto się zgłosił! [PEŁNE LISTY]

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportImplanty zębowe - dla kogo, z jakimi kosztami należy się liczyć?

Implanty zębowe - dla kogo, z jakimi kosztami należy się liczyć?

Materiał promocyjny

Dodano:
Implanty zębowe - dla kogo, z jakimi kosztami należy się liczyć?

Brak zębów negatywnie wpływa na nasz wygląd, samopoczucie, ale przede wszystkim na zdrowie. Braki w uzębieniu mogą powodować trudności podczas spożywania posiłków, przemieszczanie się pozostałych zębów, a także problemy z wymową. Istnieje kilka metod uzupełnienia braków w zębach. Najtrwalszym sposobem i najbardziej zbliżonym do naturalnych zębów są implanty zębowe. Ile kosztują?

Implant zęba na NFZ

Implanty zębowe to jeden z droższych sposobów na uzupełnienie braków w zębach. Z tego też względu wiele osób zastanawia się, czy możliwa jest refundacja zabiegu na NFZ. Narodowy Fundusz Zdrowia oferuje okrojone leczenie protetyczne. Pacjenci mogą liczyć wyłącznie na refundację protezy – pod warunkiem, że w jednym łuku zębowym nie będzie co najmniej pięć zębów.

Implanty zębowe – dla kogo?

Implanty zębowe to rozwiązanie, po które sięgają osoby z brakami w uzębieniu. Mowa tu zarówno o ubytku pojedynczych zębów, jak i braku większej liczby zębów. To sposób, na który decydują się osoby marzące o pełnym uśmiechu, a także pacjenci mający problem z prawidłowym przeżuwaniem posiłków.

Istnieje kilka przeciwwskazań do wstawienia implantów zębowych. Są to m.in.: nieustabilizowana próchnica, zaawansowana osteoporoza, nowotwory, padaczka, młody wiek – okres rozwoju kości musi być zakończony, ciąża, urazy jamy ustnej, stany zapalne czy też brak miejsca na wykonanie korony.

Wstawianie implantu zębowego – jak wygląda?

Wstawianie implantu zębowego poprzedza diagnostyka. Pierwszym krokiem jest rutynowe badanie stomatologiczne. Konieczne jest przeprowadzenie leczenia, gdy w jamie ustnej występuje np. próchnica lub kamień nazębny.

Dentysta powinien również przeprowadzić wywiad z pacjentem, zapytać o stan zdrowia, przebyte choroby i przyjmowane leki. Jeżeli nie będzie żadnych przeciwwskazań, lekarz zleci wykonanie zdjęcia pantomograficznego i ewentualnie zdjęcia tomograficznego 3D. Ponadto wykonane zostaną wyciski protetyczne.

Przeczytaj też: Implant zęba – ile kosztuje? Rodzaje implantów stomatologicznych

Dentysta musi sprawdzić, czy tkanka kostna otaczająca utracony ząb jest wystarczająca, aby podtrzymać wszczepiony implant. Niewystarczająca ilość tkanki kostnej może wystąpić u osób starszych lub pacjentów, którzy dawno utracili ząb. W przypadku stwierdzenia takich nieprawidłowości konieczna jest odbudowa kości. Może to trwać od 6 do 12 miesięcy.

Następnym etapem jest część chirurgiczna. Stomatolog musi przygotować tzw. łoże kostne. Zostaje ono wszczepione w znieczuleniu miejscowym za pomocą specjalnego wiertła. To właśnie w nie zostanie później wszczepiony implant.

Samo wszczepienie implantu może odbywać się metodą jednoetapową lub dwuetapową. Pierwsza polega na wstawieniu śruby gojącej, która po zabiegu wystaje z dziąsła. Dziąsło jest zbliżane do siebie przy wykorzystaniu szwów, które usuwane są po około dwóch tygodniach.

Metoda dwuetapowa polega na wstawieniu implantu ze śrubą zamykającą. Rana zostaje zszyta, a implant jest niewidoczny. Po około dziesięciu dniach szwy są zdejmowane. Następnie należy odczekać około 3 – 6 miesięcy, by stomatolog zamienił śrubę zamykającą na śrubę gojącą.

Ostatnim etapem wstawiania implantu jest część protetyczna, która polega na odbudowie zęba. Za pomocą łącznika do implantu przymocowywana jest korona protetyczna.

Ile kosztują implanty zębowe?

Ceny wstawienia implantów zębowych zależą od gabinetu i zastosowanych metod. Koszty wahają się od około 1800 do 4000 złotych za pojedynczą śrubę.

Dodatkowo należy doliczyć koszt:

  • korony protetycznej – od 500 złotych
  • konsultacji – około 100 – 150 złotych za jedną wizytę
  • wszczepienia implantu od 1500 złotych
  • założenia korony porcelanowej od 1200 złotych
     

Jak sfinansować leczenie?

Jeżeli brakuje nam pieniędzy na leczenie prywatne możemy zdecydować się na pożyczkę. Interesującym rozwiązaniem jest to oferowane przez firmę Dziesiątka Finanse. Nie musimy nawet iść do ich placówki, wystarczy, że zadzwonimy na numer 669 555 111, a ich przedstawiciel dostarczy pieniądze prosto do naszego domu. Wówczas np. wstawienie implantu można rozłożyć na raty, które nie będą stanowiły większego obciążenia dla domowego budżetu.

Czytaj więcej na temat:zdrowie, uroda, zęby
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole