Dzisiaj jest poniedziałek 10 sierpnia 2020, imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16978) SPORT FORUM FIRMY (5516) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 19oC
Jutropogoda
25 / 16oC
Pojutrzepogoda
23 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
5 września odbędzie się gala MMA Brave Combat Fede ... (0)Oblężona twierdza nie padła. Sokół zremisował z Po ... (0)

Implanty zębowe – dla kogo, z jakimi kosztami należy się liczyć?

Materiał promocyjny

Dodano: 17.10.2019 15:37

Brak zębów negatywnie wpływa na nasz wygląd, samopoczucie, ale przede wszystkim na zdrowie. Braki w uzębieniu mogą powodować trudności podczas spożywania posiłków, przemieszczanie się pozostałych zębów, a także problemy z wymową. Istnieje kilka metod uzupełnienia braków w zębach. Najtrwalszym sposobem i najbardziej zbliżonym do naturalnych zębów są implanty zębowe. Ile kosztują?

Implant zęba na NFZ

Implanty zębowe to jeden z droższych sposobów na uzupełnienie braków w zębach. Z tego też względu wiele osób zastanawia się, czy możliwa jest refundacja zabiegu na NFZ. Narodowy Fundusz Zdrowia oferuje okrojone leczenie protetyczne. Pacjenci mogą liczyć wyłącznie na refundację protezy – pod warunkiem, że w jednym łuku zębowym nie będzie co najmniej pięć zębów.

Implanty zębowe – dla kogo?

Implanty zębowe to rozwiązanie, po które sięgają osoby z brakami w uzębieniu. Mowa tu zarówno o ubytku pojedynczych zębów, jak i braku większej liczby zębów. To sposób, na który decydują się osoby marzące o pełnym uśmiechu, a także pacjenci mający problem z prawidłowym przeżuwaniem posiłków.

Istnieje kilka przeciwwskazań do wstawienia implantów zębowych. Są to m.in.: nieustabilizowana próchnica, zaawansowana osteoporoza, nowotwory, padaczka, młody wiek – okres rozwoju kości musi być zakończony, ciąża, urazy jamy ustnej, stany zapalne czy też brak miejsca na wykonanie korony.

Wstawianie implantu zębowego – jak wygląda?

Wstawianie implantu zębowego poprzedza diagnostyka. Pierwszym krokiem jest rutynowe badanie stomatologiczne. Konieczne jest przeprowadzenie leczenia, gdy w jamie ustnej występuje np. próchnica lub kamień nazębny.

Dentysta powinien również przeprowadzić wywiad z pacjentem, zapytać o stan zdrowia, przebyte choroby i przyjmowane leki. Jeżeli nie będzie żadnych przeciwwskazań, lekarz zleci wykonanie zdjęcia pantomograficznego i ewentualnie zdjęcia tomograficznego 3D. Ponadto wykonane zostaną wyciski protetyczne.

Przeczytaj też: Implant zęba – ile kosztuje? Rodzaje implantów stomatologicznych

Dentysta musi sprawdzić, czy tkanka kostna otaczająca utracony ząb jest wystarczająca, aby podtrzymać wszczepiony implant. Niewystarczająca ilość tkanki kostnej może wystąpić u osób starszych lub pacjentów, którzy dawno utracili ząb. W przypadku stwierdzenia takich nieprawidłowości konieczna jest odbudowa kości. Może to trwać od 6 do 12 miesięcy.

Następnym etapem jest część chirurgiczna. Stomatolog musi przygotować tzw. łoże kostne. Zostaje ono wszczepione w znieczuleniu miejscowym za pomocą specjalnego wiertła. To właśnie w nie zostanie później wszczepiony implant.

Samo wszczepienie implantu może odbywać się metodą jednoetapową lub dwuetapową. Pierwsza polega na wstawieniu śruby gojącej, która po zabiegu wystaje z dziąsła. Dziąsło jest zbliżane do siebie przy wykorzystaniu szwów, które usuwane są po około dwóch tygodniach.

Metoda dwuetapowa polega na wstawieniu implantu ze śrubą zamykającą. Rana zostaje zszyta, a implant jest niewidoczny. Po około dziesięciu dniach szwy są zdejmowane. Następnie należy odczekać około 3 – 6 miesięcy, by stomatolog zamienił śrubę zamykającą na śrubę gojącą.

Ostatnim etapem wstawiania implantu jest część protetyczna, która polega na odbudowie zęba. Za pomocą łącznika do implantu przymocowywana jest korona protetyczna.

Ile kosztują implanty zębowe?

Ceny wstawienia implantów zębowych zależą od gabinetu i zastosowanych metod. Koszty wahają się od około 1800 do 4000 złotych za pojedynczą śrubę.

Dodatkowo należy doliczyć koszt:

  • korony protetycznej – od 500 złotych
  • konsultacji – około 100 – 150 złotych za jedną wizytę
  • wszczepienia implantu od 1500 złotych
  • założenia korony porcelanowej od 1200 złotych
     

Jak sfinansować leczenie?

Jeżeli brakuje nam pieniędzy na leczenie prywatne możemy zdecydować się na pożyczkę. Interesującym rozwiązaniem jest to oferowane przez firmę Dziesiątka Finanse. Nie musimy nawet iść do ich placówki, wystarczy, że zadzwonimy na numer 669 555 111, a ich przedstawiciel dostarczy pieniądze prosto do naszego domu. Wówczas np. wstawienie implantu można rozłożyć na raty, które nie będą stanowiły większego obciążenia dla domowego budżetu.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:zdrowie,   uroda,   zęby

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.