LM.plSportTorowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Dwa medale Kuderczaka

Torowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Dwa medale Kuderczaka

Na 3000 m i w wyścigu punktowym podczas Torowych Mistrzostw Polski Juniorów na podium stawał kolarz KLTC Konin Dawid Kuderczak. Podczas zawodów rozegrano też Torowe Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS.

Po srebrny krążek koninianin sięgnął na dystansie 3000 m. Kuderczak zanotował czas 3:22,740, tracąc do zwycięzcy zaledwie 1,43 sek. Drugi medal zawodnik KLTC Konin wywalczył w wyścigu punktowym, stając na najniższym stopniu podium. Dla Kuderczaka były to już czwarty i piąty medal w tym roku.

Blisko krążka na mistrzostwach był również Hubert Drobek, który w wyścigu punktowym zajął piąte miejsce.

W Pruszkowie rozegrane zostały również Torowe Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS. W sprincie olimpijskim reprezentacja KLTC Konin w składzie: Dawid Kuderczak, Dawid Pluta i Mateusz Sztrauch sięgnęła po srebrny medal. Indywidualnie drugie miejsce w keirinie wywalczył Mateusz Sztrauch, a w wyścigu punktowym trzeci był Dawid Kuderczak.