LM.plSportNowy sezon futsalu rozpoczęty. KKF wygrał w Koziegłowach

Nowy sezon futsalu rozpoczęty. KKF wygrał w Koziegłowach

Debiutującego w II lidze futsalu Juranda Koziegłowy pokonali w niedzielę futsaliści KKF Automobile Torino Konin. Był to pierwszy mecz w nowym sezonie.

Jurand to nowy zespół w II-ligowej stawce, ale w starciu z KKF Automobile Torino Konin pokazał, że może nieco pomieszać w tym sezonie. Koninianie do Koziegłów pojechali w składzie znanym z poprzednich sezonów, ale przez długi czas na parkiecie trwała wyrównana walka.

Wynik otworzyli gospodarze po golu Bartosza Scheffsa. Następnie to koninianie wyszli na prowadzenie 2:1 po bramkach Mateusza Mrozińskiego i Artura Brzuśkiewicza. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się porażką KKF Automobile Torino Konin 3:4, a trzeciego gola dla konińskiej drużyny zanotował Mateusz Zaborski.

Druga połowa rozpoczęła się dla KKF Automobile Torino Konin fatalnie. W zaledwie minutę bramki dla Juranda zdobyli Krystian Schreiber i Piotr Jabłecki, dzięki czemu gospodarze prowadzili 6:3. W kolejnych minutach koninianie sukcesywnie odrabiali straty. W 29. minucie bramkę na 6:6 zdobył Artur Brzuśkiewicz, a w kolejnych dziewięciu minutach KKF zanotował jeszcze cztery trafienia, wygrywając dzięki temu 10:6.

Był to pierwszy mecz i pierwsza wygrana konińskiej drużyny w nowym sezonie. Po pierwszej kolejce KKF Automobile Torino Konin zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem trzech oczek. Kolejny mecz w najbliższą niedzielę. Koninianie zagrają na wyjeździe z Grupą CRB Mrówka Mosina Futsal Team.

Jurand Koziegłowy - KKF Automobile Torino Konin 6:10 (3' Bartosz Scheffs, 9' Krzysztof Urbanowicz, 12' Dariusz Czubiński, 16', 21' Piotr Jabłecki, 21' Krystian Schreiber - 3', 34' Mateusz Mroziński, 6', 29', 32' Artur Brzuśkiewicz, 14' Mateusz Zaborski, 22', 23', Krystian Andrzejczak, 35', 38' Krystian Robak)