Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportPięć wygranych Jana Klimkowskiego w mistrzostwach Bawarii

Pięć wygranych Jana Klimkowskiego w mistrzostwach Bawarii

Dziewięć partii, z czego pięć wygranych, zaliczył szachista UKS Smecz Konin Jan Klimkowski podczas Międzynarodowych Mistrzostw Bawarii w Niemczech. Koninianin uplasował się na 79. miejscu.

Klimkowski do turnieju przystępował ze 114. numerem startowym na ponad 500 uczestniczących zawodników, wśród których znalazło się 31 arcymistrzów, 31 mistrzów międzynarodowych i 49 mistrzów Fide. Do rozegrania zawodnicy mieli po dziewięć partii.

Mistrzostwa Klimkowski rozpoczął świetnie, od trzech pojedynków bez porażki, m.in. remisując z Eduardem Millerem i wygrywając z Christianem Köpke. Obaj szachiści mają wyższy ranking od Klimkowskiego. Po tych trzech partiach koninianin plasował się na dwudziestym miejscu w mistrzostwach.

Później jednak szachista UKS Smecz Konin zanotował trzy porażki i spadł na odległe 314 miejsce w klasyfikacji. Dwie ostatnie wygrane podreperowały jego pozycję. Ostatecznie Klimkowski zdobył 5,5 pkt i zajął 79. miejsce w mistrzostwach.

Andreas Schneider (SC 1911 Großröhrsdorf) - Jan Klimkowski (UKS Smecz Konin) 0:1