LM.plSportFinał Pucharu Polski już jutro! Kto będzie reprezentował region?

Finał Pucharu Polski już jutro! Kto będzie reprezentował region?

SKP Słupca albo Polonus Kazimierz Biskupi - jeden z tych zespołów będzie reprezentował region koniński na wojewódzkim szczeblu Pucharu Polski. Finał rozgrywek strefowych już w poniedziałek w Słupcy.

To będzie pierwszy taki finał. Po raz pierwszy w rozgrywkach nie brały udział zespoły z III i IV ligi, co otworzyło szansę do walki o trofeum dla zespołów z niższych lig. Z zaproszenia skorzystali dwaj piątoligowcy - SKP Słupca i Polonus Kazimierz Biskupi. W poniedziałek te dwie drużyny zmierzą się ze sobą w Słupcy.

Oba zespoły swoją tegoroczną przygodę z Pucharem Polski rozpoczęły od 1/8 finału. Kazimierzanie największy horror przeżyli w półfinale, gdzie do 88. minuty przegrywali z Wilkami Wilczyn 1:2. Wyrównujący gol Filipa Dobrego, a następnie zwycięstwo w konkursie jedenastek 4:2 dały jednak Polonusowi awans do finału.

Słupczanie w półfinale wygrali pewnie 5:1 z Wartą Eremitą Dobrów, ale blisko odpadnięcia z rozgrywek byli w ćwierćfinale. Niespodziankę chciał sprawić Orzeł Kawęczyn, doprowadzając w 72. minucie do wyrównania 3:3. Trzy minuty później decydującego gola dla SKP zdobył jednak Igor Sarnowski.

Zwycięzca poniedziałkowego starcia wygra nie tylko strefowy Puchar Polski, ale uzyska również prawo do reprezentowania regionu konińskiego w rozgrywkach wojewódzkich. SKP Słupca lub Polonus Kazimierz Biskupi zagra tam razem z m.in. Olimpią Koło, Sokołem Kleczew i Górnikiem Konin, czyli drużynami z naszego regionu, które na co dzień występują w IV i III lidze.

Finał strefowego Pucharu Polski rozpocznie się 11 listopada o godz. 13.00 na stadionie przy ul. Gajowej w Słupcy. Transmisję z tego meczu oglądać będzie można w portalu LM.pl.