LM.plSportIII Puchar Polski Juniorów. Srebro Zawodniak w Sosnowcu

III Puchar Polski Juniorów. Srebro Zawodniak w Sosnowcu

Drugie miejsce w turnieju kobiet wywalczyła podczas III Pucharu Polski Juniorów szablistka KKSz Konin Małgorzata Zawodniak. W finale koninianka uległa Zuzannie Cieślar 9:15.

Małgorzata Zawodniak była jedyną szablistką KKSz Konin, której udało się dotrzeć do finałowej ósemki. W fazie grupowej koninianka zanotowała komplet pięciu zwycięstw. W fazie pucharowej Zawodniak pokonała Natalię Gałecką (AZS AWF Warszawa) 15:11, Roksanę Bartosz (Dragon Łódź) 15:14 i Zuzannę Lenkiewicz (Zagłębie Sosnowiec) 15:13. Dopiero w finale Małgorzata Zawodniak uległa Zuzannie Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 9:15, zajmując ostatecznie drugie miejsce.

Bez medali z Sosnowca wyjechali natomiast szabliści KKSz Konin. W czołowej ósemce znalazł się Kacper Nowinowski. Koninianin w fazie grupowej zanotował również komplet zwycięstw. W fazie pucharowej zawodnik KKSz Konin pokonał Mateusza Mańczaka (KKSz Konin) 15:3 i Macieja Adamusa (Szabla Ząbki) 15:6, ale w ćwiercfinale uległ Marcinowi Lipińskiemu (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 5:15 i zajął ostatecznie siódmą pozycję.