Dzisiaj jest poniedziałek 10 sierpnia 2020, imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16975) SPORT FORUM FIRMY (5516) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 19oC
Jutropogoda
25 / 16oC
Pojutrzepogoda
23 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
5 września odbędzie się gala MMA Brave Combat Fede ... (0)Oblężona twierdza nie padła. Sokół zremisował z Po ... (0)

E-sportowa Liga Miast. Konin rywalizuje w historycznym sezonie

Dodano: 19.11.2019 12:09
Źródło: LM.pl

Trwa pierwszy sezon E-sportowej Ligi Miast. Swoją reprezentację, złożoną z uczniów Zespołu Szkół im. M. Kopernika, ma również Konin.

Do tej pory rozegrane zostały trzy kolejki E-sportowej Ligi Miast. Konin jest jedną z szesnastu rywalizujących w rozgrywkach CS:GO drużyn. Zespół złożony jest z uczniów ZS im. M. Kopernika w Koninie: Miłosza ,,AntyVirus" Konieczki, Jakuba ,,Faketoomuch" Seidela, Maika ,,LLTN" Piaseckiego, Szymona ,,lampardxx" Zalewskiego, Mateusza ,,SunnoZ" Derdy i Przemysława ,,przemeklovel" Strzykały. Do tej pory w ramach ligi rozegrane zostały trzy kolejki.

Koninianie radzą sobie w rozgrywkach bardzo dobrze. W pierwszym starciu rozbili reprezentację Trzebini 16:0, a w trzeciej kolejce, rozgrywanej w zeszłym tygodniu, takim samym bilansem wygrali z Sosnowcem. Jedyną porażkę do tej pory zanotowali w meczu z Inowrocławiem, przegrywając 7:16. To na ten moment daje im trzecie miejsce w grupie B. Liderzy z Inowrocławia mają komplet zwycięstw, ale już drugi zespół z Siemanowic Śląskich ma taki sam bilans spotkań, co Konin, a wyprzedza reprezentację naszego miasta tylko większą liczbą zdobytych punktów. Celem koninian jest znalezienie się w czołowej dwójce, która da awans do półfinałów.

Najbliższy mecz może okazać się kluczowy, zespół z Konina mierzyć się będzie bowiem właśnie z Siemianowicami Śląskimi. Spotkanie zaplanowane zostało na 30 listopada. Faza grupowa zakończy się w połowie grudnia, koninianie zagrają wtedy z Kielcami. A już w najbliższy weekend uczniowie ZS im. Mikołaja Kopernika pojadą do Kalisza, gdzie walczyć będą w Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie i Hiro Quersus Pucharze Polski Miast w E-sporcie. 

ZS im. Kopernika w Koninie znany jest z e-sportu - w placówce działa wewnątrzszkolna liga e-sportowa, w której uczniowie rywalizują w CS:GO, League of Legends i Hearthstone, a w październiku, już po raz drugi, zorganizowano Galę E-sportową. W tym roku w szkole otwarte zostały również pierwsze klasy e-sportowe. - Program jest międzyprzedmiotowy - i w nawiązaniu do sportu, do podstaw przedsiębiorczości, godzin wychowawczych. Tematy z e-sportu nie polegają tylko na tym, że młodzież gra, ale oprócz tego wprowadzamy szeroki zakres spojrzenia na e-sport - tłumaczyła w październiku Monika Piguła, wicedyrektor szkoły.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

gl hf
Dodano: 19.11.2019 14:14    Przez: https://www.instagram.com/starzyludzieagraja/

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.