Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportSPS Konspol Słupca przegrał w Gdańsku i spadł na siódme miejsce

SPS Konspol Słupca przegrał w Gdańsku i spadł na siódme miejsce

Niesamowity przebieg miał pierwszy set II-ligowego starcia SPS Konspol Słupca z Treflem II Gdańsk. Do jego rozstrzynięcia potrzebne było zdobycie aż 30 punktów.

W sobotnim spotkaniu SPS Konspol Słupca mierzył się z rywalem ze środka tabeli - Treflem II Gdańsk. Pierwszy set meczu potwierdził, że na parkiecie mierzą się drużyny o podobnym potencjale. Słupczanie nieznacznie, ale jednak prowadzili przez większą część tego seta. Trefl II wyrównał dopiero w samej końcówce i zaczęła się walka na przewagi. Gdańszczanie mieli dwie piłki setowe, słupczanie - trzy, ale ostatecznie górą były rezerwy Trefla Gdańsk, wygrywając aż 30:28.

Przegrany w ten sposób set tylko jeszcze bardziej zmobilizował słupczan. Od początku drugiej części spotkania prowadzili dość wyraźnie pięcioma, sześcioma punktami. Pierwszą piłkę setową SPS Konspol miał przy wyniku 24:13, ale później pięć punktów z rzędu zdobył Trefl II Gdańsk. Decydujący punkt zdobył Krystian Rabiega, wyrównując wynik meczu na 1:1.

W trzecim secie rywalizacja była bardziej wyrównana, oba zespoły naprzemiennie wychodziły na prowadzenie. Wynik rozstrzygał się w samej końcówce, w której minimalnie lepsi byli gospodarze, zwyciężając 25:23.

Remisowy rezultat utrzymywał się przez długi czas również w czwartym secie. Przy stanie 15:13 dla Trefla II w hali sportowej w Gdańsku... zgasły światła. Po wymuszonej przerwie słupczanie wyrównali i znów set rozstrzygał się w samej końcówce. Po raz trzeci lepsi byli gdańszczanie, zwyciężając 25:23, a w całym meczu triumfując 3:1.

Porażka spowodowała spadek SPS Konspol na siódme miejsce w tabeli z dorobkiem ośmiu punktów. Kolejny mecz już w najbliższą środę. W zaległym spotkaniu słupczanie podejmować będą Orła Międzyrzecz.

Trefl II Gdańsk - SPS Konspol Słupca 3:1 (30:28, 18:25, 25:23, 25:23)

SPS Konspol Słupca (skład wyjściowy): Łukasz Lewicki, Łukasz Rymarski, Artur Helman, Tomasz Kotecki, Marek Subocz, Krystian Rabiega, Tomasz Jaroszczak.