LM.plSportPuchar Świata Seniorek. Sylwia Matuszak najlepsza spośród Polek

Puchar Świata Seniorek. Sylwia Matuszak najlepsza spośród Polek

21. miejsce wywalczyła Sylwia Matuszak, szablistka KKSz Konin, podczas Pucharu Świata Seniorek w Orleanie (Francja). W 1/16 finału koninianka przegrała z Rosjanką Sofią Pozdniakową.

Matuszak świetnie rozpoczęła zmagania w Pucharze Świata, zwyciężając w sześciu pojedynkach grupowych. W 1/32 finału koninianka wygrała z Bułgarką Olgą Hramową. W 1/16 finału trafiła jednak na Sofię Pozdniakową, która w rankingu światowym zajmuje wysokie jedenaste miejsce (dla porównania Sylwia Matuszak jest 78.). Szablistka KKSz Konin przegrała ten pojedynek 12:15.

Ostatecznie koninianka sklasyfikowana została na 21. miejscu w turnieju indywidualnym, osiągając tym samym najlepszy rezultat z pośród polskich reprezentantek.

Biało-czerwone rywalizowały również w turnieju drużynowym. W pierwszym starciu pokonały Bułgarki 45:36, ale następnie przegrały z Chinkami 29:45. Następnie polska reprezentacja pokonała jeszcze zespół Wenezueli 45:33 i Niemiec 45:43, ale w walce o dziewiąte miejsce uległa Amerykankom 35:45, plasując się ostatecznie na dziesiątej lokacie.

Jeszcze w listopadzie zawodników KKSz Konin czeka jeszcze rywalizacja w II Pucharze Polski Seniorów, będącym jednocześnie Pucharem Europy U-23. Zawody odbędą się 30 listopada w Sosnowcu.