LM.plSportSrebro Godlewskiego i złoto Matuszak w Pucharze Europy U-23!

Srebro Godlewskiego i złoto Matuszak w Pucharze Europy U-23!

Dwa krążki przywieźli z Sosnowca reprezentanci KKSz Konin. W Pucharze Europy do lat 23 i jednocześnie II Pucharze Polski Seniorów na podiach stawali Mateusz Godlewski i Sylwia Matuszak.

Mateusz Godlewski rywalizację w Pucharze Europy do lat 23 rozpoczął świetnie, bo od pięciu wygranych walk grupowych. W fazie pucharowej wygrał kolejno 15:4 z Robertem Ziomkiem (Zagłębiowski Klub Szermierczy), 15:8 z Jałhenijem Kazaneuskim (Białoruś), 15:5 z Michałem Kochanem (Zagłębiowski Klub Szermierczy) i 15:7 z Marcinem Koniuszem (Fortis Sosnowiec). Bardzo blisko końcowego triumfu był również w finale, ale ostatecznie koninianin musiał uznać wyższość Białorusina Maksima Pinczuka, ulegając mu 14:15.

Dla Godlewskiego to już kolejny z rzędu medal wywalczony w Pucharze Europy do lat 23. Przed rokiem szablista KKSz Konin triumfował w tym turnieju.

W tym roku po medal sięgnęła również Sylwia Matuszak. Koninianka w fazie grupowej wygrała wszystkie walki. W fazie pucharowej pokonała najpierw swoją klubową koleżankę Zuzannę Buselt 15:3, a następnie wygrała jeszcze 15:13 z Julią Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) i 15:13 z Martą Okine (KS Karabela). Dopiero w półfinale Matuszak uległa Małgorzacie Kozaczuk (AZS AWF Warszwa) 12:15, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w Pucharze Polski Seniorów oraz pierwsze w Pucharze Europy do lat 23.