LM.plSportSPS Konspol wygrał, choć stracił punkt i spadł na piąte miejsce

SPS Konspol wygrał, choć stracił punkt i spadł na piąte miejsce

Aż pięć setów potrzebne było do rozstrzygnięcia starcia SPS Konspol Słupca ze Stoczniowcem Gdańsk. Po pierwszej części rundy zasadniczej II ligi słupczanie plasują się na piątym miejscu.

Sobotnie starcie było bardzo ważne dla siatkarzy ze Słupcy, mierzyli się w nim bowiem z bezpośrednim rywalem w walce o pierwszą czwórkę. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, Stoczniowiec zwyciężył bowiem w pierwszym secie 25:22. W dwóch kolejnych setach triumfowali już gospodarze i to SPS Konspol Słupca prowadził 2:1.

W czwartej części spotkania zespół trenera Marka Jankowiaka usilnie walczył o zakończenie rywalizacji. Ostatecznie o wynikach seta rozstrzygnęła walka na przewagi. Lepsi okazali się zawodnicy Stoczniowca, którzy wygrali 26:24 i doprowadzili do remisu.

W piątym decydującym starciu rywalizacja również była dość wyrównana, ale SPS Konspol więcej błędów nie popełnił i wygrał 15:11. W całym spotkaniu słupczanie zwyciężyli 3:2.

Pomimo zwycięstwa siatkarze ze Słupcy spadli w tabeli na piąte miejsce z dorobkiem trzynastu punktów i stratą jednego oczka do czwartego Trefla II Gdańsk. Kolejne spotkanie za tydzień. SPS Konspol podejmować będzie Noteć Czarnków.

SPS Konspol Słupca - Stoczniowiec Gdańsk 3:2 (22:25, 25:22, 25:20, 24:26, 15:11)