LM.plSportZawodniak w kadrze Polski. Szóste miejsce w Pucharze Świata

Zawodniak w kadrze Polski. Szóste miejsce w Pucharze Świata

W Sosnowcu rywalizowali reprezentanci KKSz Konin w ramach Pucharu Świata Juniorów i Juniorek. Szóste miejsce w turnieju drużynowym wywalczyła reprezentacja Polski z Małgorzatą Zawodniak w składzie.

Biało-czerwone (Zuzanna Cieślar, Julia Cieślar, Urszula Kurzyna i Małgorzata Zawodniak) rywalizację w turnieju rozpoczęły od wygranej nad Amerykankami 45:44. Później Polki przegrały jednak z Niemkami 41:45 i odpadły z walki o czołowe lokaty. W drabince po piąte miejsce pokonały najpierw reprezentację Węgier 45:41, a następnie uległy Francuzkom 42:45, plasując się ostatecznie na szóstym miejscu.

W turniejach indywidualnych najwyższe miejsce spośród zawodników z Konina również zajęła Małgorzata Zawodniak. Koninianka w fazie grupowej zanotowała trzy zwycięstwa i trzy porażki. W fazie pucharowej Zawodniak najpierw pokonała Turczynkę Isil Ulusaloglu 15:8, a następnie przegrała z Rosjanką Walerią Kobzewą 11:15, plasując się ostatecznie na 49. miejscu na 138 startujących zawodniczek. Wśród Polek Zawodniak była druga.

Tylko jeden zawodnik KKSz Konin znalazł się w fazie pucharowej turnieju mężczyzn. Olaf Stasiak w grupie zanotował trzy zwycięstwa i trzy wygrane, ale w 1/64 finału przegrał z Rumunem Razvanem Stanescu 3:15 i uplasował się na 90. miejscu w klasyfikacji końcowej.