Dzisiaj jest piątek 7 maja 2021, imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17113) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 3oC
Jutropogoda
9 / 4oC
Pojutrzepogoda
15 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar w tartaku. Najprawdopodobniej doszło do zwar ... (0)Rychwał. Rower dla ucznia SOSW za zbiórkę niepotrz ... (0)

Wady i zalety wynajmu długoterminowego Audi - na co zwrócić uwagę?

Materiał promocyjny

Dodano: 12.12.2019 13:47
 • Wady i zalety wynajmu długoterminowego Audi - na co zwrócić uwagę?

Szybki, bezpieczny, nowy i bardzo drogi - samochód marzeń, który jest poza zasięgiem przeciętnego konsumenta. Jak się jednak okazuje, wcale tak nie musi być. Kiedy brakuje środków na zakup nowego samochodu, z pomocą przychodzi wynajem długoterminowy, dzięki któremu można stać się właścicielem nowego samochodu w zamian za comiesięczną opłatę. Poznajmy wady i zalety tego rozwiązania.
 

Co to jest wynajem długoterminowy samochodu?

W praktyce jest to nowoczesny sposób dzierżawy pojazdów na określony w umowie czas. Oprócz wskazania okresu wynajmu, w umowie znajdują się również zapisy o limicie kilometrów, którego nie może przekroczyć kierowca. W zamian za możliwość użytkowania pojazdu, klient zobowiązuje się do regulowania comiesięcznej opłaty na rzecz wynajmującego. Jej wysokość uzależniona jest od kilku czynników takich jak:

 • model pojazdu,
 • wartość pojazdu,
 • okres wynajmu.

Najem długoterminowy stanowi ciekawą propozycję dla osób, które nie posiadają w danym momencie wystarczającej ilości gotówki na zakup własnego pojazdu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wynajmu długoterminowego Audi? Zajrzyj po więcej informacji odnośnie wynajmu Audi w Warszawie: HLS Cars.
 

Rynek wynajmu samochodów w Polsce

Wynajem długoterminowy samochodów jest stosunkowo nową usługą na polskim rynku. Widać jednak, że propozycja ta od razu zainteresowała polskich przedsiębiorców, którzy z roku na rok coraz chętniej decydują się na skorzystanie z tej usługi. Co najważniejsze robią to nie tylko przedstawiciele dużych korporacji, ale również właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych.

W pierwszym półroczu 2019 roku cała branża odnotowała dwucyfrowy zysk, czego mogą jedynie pozazdrościć inne sektory finansowania pojazdów. Według prognoz, również cały rok zostanie zakończony na ponad 10% plusie. Już teraz można mówić o wynajmie długoterminowym, jak o najpopularniejszej formie finansowania samochodów w Polsce.
 

Zalety i wady wynajmu

Jak każde inne rozwiązanie, również wynajem długoterminowy ma swoje plusy i minusy. Co może zaliczyć do poszczególnych kategorii?
 

Zalety wynajmu długoterminowego

 • Brak opłaty wstępnej,
 • comiesięczna rata może stanowić koszt uzyskania przychodu dla przedsiębiorcy,
 • przedsiębiorca nie musi angażować dodatkowego kapitału,
 • możliwość wykupienia samochodu na własność po zakończonym okresie umowy
 • full service leasing - brak kosztów związanych z przeglądami eksploatacyjnymi samochodu i naprawami,
 • ubezpieczenie pojazdu w comiesięcznej opłacie.
   

Wady wynajmu długoterminowego

 • Brak możliwości finansowania używanych aut,
 • Najemca nie jest właścicielem pojazdu,
 • im dłużej trwa umowa, tym wyższe są odsetki,
 • limity kilometrów – ich przekroczenie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Jak widać wynajem długoterminowy ma sporą liczbę zalet, ale również wiele ograniczeń. Warto je dokładnie przeanalizować przed zawarciem umowy.
 

Audi w wynajmie długoterminowym

Podobnie jak rośnie zainteresowanie całym sektorem, tak również rośnie popularność wynajmu długoterminowego Audi. Niemiecka marka od lat cieszy się sporą popularnością, a teraz dzięki atrakcyjnej formie finansowania staje się bardziej dostępna dla polskich przedsiębiorców. Z jakich pojazdów mogą oni skorzystać?

W ofercie firmy HLS Cars znajdują się wszystkie flagowe pojazdy marki z Audi Q7 oraz Audi A6 na czele. Skorzystać można również z wynajmu Audi Q3, Audi Q5, a także Audi A4 i Audi A5 Sportback. Gratką dla prawdziwych fanów motoryzacji na pewno będzie model Audi Q8 - połączenie ogromnej mocy z eleganckim designem.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:audi,   komunikacja,   samochodyDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.