LM.plSportPuchar Świata Seniorek. Sylwia Matuszak odpadła w 1/32 finału

Puchar Świata Seniorek. Sylwia Matuszak odpadła w 1/32 finału

Tylko jedną walkę w fazie pucharowej Pucharu Świata Seniorek wygrała szablistka z Konina Sylwia Matuszak. Ostatecznie koninianka zajęła 82. miejsce.

Matuszak była jedyną szablistką KKSz Konin, która wystąpiła w Salt Lake City. W fazie grupowej wygrała trzy pojedynki, a przegrała dwa, ale udało jej się awansować do fazy pucharowej. W pierwszej walce Sylwia Matuszak pokonała Amerykankę Sky Miller 15:17, ale w 1/32 finału przegrała z Rosjanką Swetlaną Szewelewą 10:15.

Ostatecznie koninianka uplasowała się na 82. miejscu na 184 startujące zawodniczki. Wśród Polek Matuszak była trzecia. Najlepsza Małgorzata Kozaczuk zajęła 62. miejsce.