Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15026) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)Koniec wakacji, zaczynamy granie. W weekend rusza ... (0)

Kamena Rally Team wicemistrzem Europy! Drudzy w FIA-CEZ

Dodano: 16.12.2019 13:57
Źródło: LM.pl

Historyczny sukces zanotowali rajdowcy Kamena Rally Team. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz zajęli drugie miejsce w Mistrzostwach Europy FIA-CEZ w grupie SSV.

Mistrzostwa Strefy Europy Centralnej składały się w tym roku z dziewięciu rajdów na Węgrzech, we Włoszech i w Polsce. Rywalizacja była zacięta, łącznie w grupie SSV sklasyfikowano aż 23 ekipy, ale to Polacy opanowali podium. Drugie miejsce w ostatecznej klasyfikacji wywalczyli natomiast Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz ze słupeckiego Kamena Rally Team.

Losy mistrzowskiego tytułu rozstrzygały się tak naprawdę między słupczanami a zespołem M-For Sport Rally - Mirosławem Stocerzem i Rafałem Martonem. Kamena Rally Team tytuł mistrzowski przegrał o zaledwie trzynaście punktów, zbierając w ciągu całego sezonu dorobek 226 oczek. - Mamy mały niedosyt, bo dosłownie otarliśmy się o tytuł mistrzowski, można powiedzieć, że zadecydowały o tym dwie sekundy, bo tyle zabrakło nam do zwycięstwa w Baja Szczecinek, które dałoby nam również wygraną w całym cyklu. Mimo to, jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni z tytułu wicemistrzów, cel został zrealizowany – mówi Tomasz Białkowski.

W trakcie sezonu słupczanie zanotowali trzy zwycięstwa (Riverside Baja i Raid of Champions na Węgrzech oraz Italian Baja we Włoszech). Trzecią ekipę w klasyfikacji, polski duet Marek Kubiczek - Kamil Nowak, wyprzedzili aż o 91 punktów. - Wicemistrzostwo Europy to, jak dotąd, nasz największy sukces. W tym roku zdobyliśmy mistrzostwo Węgier, wicemistrzostwo Polski, wicemistrzostwo Włoch i wygraliśmy w kilku rajdach z cyklu Pucharu Świata, więc ten sezon był dla nas świetny, ale to właśnie wicemistrzostwo CEZ kosztowało nas najwięcej wysiłku, a więc i też najlepiej smakuje. Bardzo się z tego tytułu cieszymy, bo jest on najbardziej prestiżowy spośród tych, które udało nam się do tej pory wywalczyć - ocenia Tomasz Białkowski.

Sukces jest tym większy, bo historyczny - klasa SSV włączona została do rywalizacji w mistrzostwach CEZ po raz pierwszy. - Włączenie pojazdów SSV do mistrzostw Europy było naprawdę strzałem w dziesiątkę, a dla nas idealną okazją do sprawdzenia się w międzynarodowym towarzystwie. Ogromnie nas to cieszy, podobnie, jak nowe doświadczenia, jakie dzięki startom w tym cyklu zdobyliśmy. Przede wszystkim zmierzyliśmy się z różnymi terenami – dobrze nam znanymi, choć w tym roku nieco pechowymi polskimi trasami, ciekawymi i trudnymi kamienistymi węgierskimi, a także urokliwymi włoskimi. Najbardziej podobała nam się Italian Baja, nie tylko ze względu na to, że wygraliśmy ten zupełnie dla nas nowy rajd, ale także dlatego, że mieliśmy tu do czynienia z kompletnie nieznanymi nam terenami, które dodatkowo były bardzo ładne i ciekawe. Dzięki startom w CEZ poznaliśmy nowe kierunki, a tytuł wicemistrzów jest dla nas wisienką na tym torcie – podsumowuje Dariusz Baśkiewicz.

fot. Kamena Rally Tea

  • Kamena Rally Team wicemistrzem Europy! Drudzy w FIA-CEZ
  • Kamena Rally Team wicemistrzem Europy! Drudzy w FIA-CEZ

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.