LM.plSportBadmintoniści z Konina najlepsi w Wielkopolsce. Wygrali finały

Badmintoniści z Konina najlepsi w Wielkopolsce. Wygrali finały

Adam Ryszawa, Sebastian Dudek i Adam Winciaszek zwyciężyli w finale wojewódzkim XXI Igrzysk Dzieci w Badmintonie. Zawody rozegrane zostały w Puszczykowie.

Koniński zespół, złożony z uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, rywalizował w kat. chłopców klasy IV - VI. Podopieczni trenera Mariusza Niemca mieli możliwość startu w finale dzięki wygranym zawodom rejonowym. Na szczeblu wojewódzkim koninianie mierzyli się ze zwycięzcami sześciu innych rejonów oraz drużyną gospodarzy z Puszczykowa.

Adam Ryszawa, Sebastian Dudek i Adam Winciaszek okazali się bezkonkurencyjni i wywalczyli w finale pierwsze miejsce oraz tytuł mistrzów Wielkopolski.