Dzisiaj jest poniedziałek 24 lutego 2020, imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21495) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (44) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 3oC
Jutropogoda
8 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Jest miejski kalendarz imprez. Można zgłaszać, a b ... (0)Kiepskie pożegnanie z własnym kibicami. MKS MOS ul ... (0)

Medyk znów będzie miał dużego sponsora? Rozmowy trwają

Dodano: 7.01.2020 21:21
Źródło: LM.pl

Pierwszy trening w zimowy okresie przygotowawczym mają za sobą piłkarki Medyka Konin. W samym klubie dzieje się sporo od strony finansowo-organizacyjnej. Jest szansa, że Medyk znów będzie miał dużego sponsora.

Jak informuje prezes Roman Jaszczak, klub prowadzi rozmowy z kandydatem na sponsora. - Wszystko mamy uzgodnione, czekamy na podpis. To bardzo dobra wiadomość dla przyszłości klubu - mówi szkoleniowiec Medyka. Klub już pod koniec ubiegłego roku otrzymał największą w mieście dotację (600 tys. zł). W połączeniu z nowym sponsorem Medyk mógłby dysponować budżetem pozwalającym mu na nowo włączyć się do walki o mistrzostwo Polski.

- Jeżeli podpiszemy tę umowę to będziemy budować drużynę już na przyszły sezon - mówi trener Roman Jaszczka. - Zimą trudno jest pozyskać zawodniczkę z Polski, czy z zagranicy, bo kontrakty z reguły kończą się 30 czerwca. 

W rundzie wiosennej koniński klub wzmocni bramkarka z USA Aubrei Corder. Zastąpi Stephanie Busch, która do tej pory strzegła bramki Medyka. - W naszej opinii jest to bardzo dobra bramkarka, była kandydatką do gry w reprezentacji U-19. Spodziewamy się jej jutro - ocenia trener Roman Jaszczak.

To jednak nie koniec wzmocnień. - Mamy również dogadany kontrakt z zawodniczką z Rosji. To nowość, bo do tej pory pojawiały się u nas zawodniczki z Białorusi, czy Ukrainy. Do Rosji raczej moje zawodniczki chciałyby pójść, bo tam się gra za duże pieniądze - mówi szkoleniowiec Medyka. Rosjanka gra na pozycji defensywnej pomocniczki. 

Zespół wzmocnią również piłkarki wracające do gry po kontuzjach. A tych jest sporo. To Olga Sirant, defensorka, która trafiła do Konina latem, ale już na początku sezonu doznała urazu, Aleksandra Stasiak i Weronika Helińska. Jeszcze chwilę na powrót do treningów musi poczekać Dominika Kopińska. - Miała kilkukrotnie wstrzykiwane czynniki wzrostu, więc do treningów wróci dopiero za tydzień - informuje szkoleniowiec Medyka.

Pierwszy mecz kontrolny medyczki zagrają 12 stycznia. W Uniejowie zmierzą się z juniorami młodszymi Górnika Konin. Pięć dni później Medyk zagra w Poczdamie z tamtejszym Turbine. 19 stycznia rozpocznie się zgrupowanie dochodzeniowe w Koninie zakończone sparingiem z Olimpią Szczecin w Uniejowie. 1 lutego medyczki zagrają w Niemczech z Victorią Berlin. Stamtąd udadzą się do Żagania na zgrupowanie. Ostatni mecz kontrolny zaplanowany jest na 9 lutego. Drużyna Romana Jaszczaka zmierzy się z USV Jena.

Pierwszy mecz o stawkę Medyk rozegra 15 lutego. W Uniejowie koninianki zmierzą się z Górnikiem Łęczna w ramach półfinału Pucharu Polski

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

wiadomo kto nim bedzie ?
Dodano: 10.01.2020 09:38    Przez: ~kibic

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.