Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plSportIII Puchar Polski Juniorów Młodszych. Bez medali dla KKSz Konin

III Puchar Polski Juniorów Młodszych. Bez medali dla KKSz Konin

Trójka reprezentantów KKSz Konin awansowała do ćwierćfinałów III Pucharu Polski Juniorów Młodszych, ale żadnemu nie udało się stanąć na podium. Zawody rozegrane zostały w Koninie.

W turnieju kobiet najlepiej spisała się Zuzanna Buselt. Fazę grupową koninianka przeszła z kompletem zwycięstw. W fazie pucharowej pokonała najpierw Julię Jakoniuk (UKS 13 Białystok) 15:13, a następnie Sonię Kozanecką (Dragon Łódź) 15:12. W ćwierćfinale Buselt uległa jednak Paulinie Poradzie (Zagłębie Sosnowiec) 6:15. Zawodniczka KKSz Konin sklasyfikowana została ostatecznie na siódmym miejscu.

W turnieju mężczyzn najlepszy wynik zanotował Sofien Hadj Bachir. W fazie grupowej szablista KKSz Konin wygrał wszystkie pojedynki. W fazie pucharowej Hadj Bachir wygrał z Mikołajem Szczepkowskim (Klub Szermierczy AMP) 15:7, z Antonim Dąbrowskim (Szabla Ząbki) 15:5 i z Timafejem Grodnikanem (Białoruś) 15:12, ale w ćwierćfinale uległ Oskarowi Kwiatkowskiemu (Szabla Brzoza) 6:15, zajmując ostatecznie szóste miejsce.

W czołowej ósemce znalazł się jeszcze Kacper Nowinowski. Drugi z szablistów KKSz Konin w fazie grupowej wygrał trzy walki, a przegrał dwie. Lepiej spisał się jednak w fazie pucharowej, gdzie pokonał Pawła Ficka (Pałac Młodzieży Katowice) 15:0, Czarka Drożdżewicza (AZS AWF Warszawa) 15:6, Filipa Kusaka (Hajduczek Olsztyn) 15:11 i uległ dopiero późniejszemu zwycięzcy Krzysztofowi Kajorowi (Pałac Młodzieży Katowice) 7:15. W ostatecznej klasyfikacji Nowinowski zajął ósme miejsce.

Kolejne zawody, tym razem na poziomie międzynarodowym, już za tydzień. W Segowii (Hiszpania) rozegrany zostanie Puchar Świata Juniorek. W biało-czerwonych barwach rywalizować będzie Małgorzata Zawodniak.