LM.plSportSPS wciąż w czwórce i bliżej podium po wygranej w Grudziądzu

SPS wciąż w czwórce i bliżej podium po wygranej w Grudziądzu

Czterech setów potrzebowali siatkarze SPS Konspol Słupca, by pokonać na wyjeździe Stal Grudziądz. Dzięki temu cały czas są w premiowanej awansem do play-offów pierwszej czwórce.

Spotkanie w Grudziądzu słupczanie rozpoczęli bardzo dobrze, bo od prowadzenia trzema punktami. W połowie pierwszego seta ta przewaga wzrosła nawet do pięciu oczek, ale Stal zdołała szybko odrobić straty. W samej końcówce gospodarze przegrywali już z SPS Konspol 22:23, ale siatkarze ze Słupcy nie dali sobie wydrzeć wygranej i zwyciężyli 25:23.

W drugim secie gra początkowo jeszcze bardziej się wyrównała. Później jednak sporą przewagę, aż sześciu punktów, wypracował sobie SPS Konspol Słupca. Stal znów zaczęła pogoń i tym razem doprowadziła do remisu 19:19. W końcówce trzy asy zaserwował Łukasz Lewicki, ale to nie wystarczyło, by skończyć. Zaczęła się gra na przewagi, w której lepsi okazali się siatkarze z Grudziądza, zwyciężając 28:26.

Dobra forma Stali przeszła również początkowo na trzeci set. Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 3:0. Słupczanie zdołali jednak wyrównać, a potem seryjnie zdobywać punkty, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 18:13. SPS Konspol kontrolował przebieg wydarzeń i zwyciężył 25:20.

W czwartej części spotkania zespół Marka Jankowiaka nie pozwolił na wiele rywalom. Od początku seta słupczanie mieli przewagę i ani razu nie oddali prowadzenia. SPS Konspol wygrał 25:17, a w całym meczu triumfował 3:1.

Dzięki wygranej słupczanie utrzymali czwarte miejsce w tabeli z dorokiem 23 punktów. Tyle samo oczek na koncie ma Trefl II Gdańsk, ale piąta drużyna ma również jeden mecz rozegrany więcej. Kolejne spotkanie SPS Konspol ma zaplanowany na przyszłą sobotę. W Słupcy siatkarze Marka Jankowiaka zmierzą się z Olimpią Sulęcin.

Stal Grudziądz - SPS Konspol Słupca 1:3 (23:25, 28:26, 20:25, 17:25)

SPS Konspol Słupca (skład wyjściowy): Łukasz Lewicki, Tomasz Kotecki, Łukasz Rymarski, Artur Helman, Krystian Rabiega, Marek Subocz, Marcin Komar.