LM.plSportKoszykarki rozpoczęły nowy rok. Bolesna porażka w Lesznie

Koszykarki rozpoczęły nowy rok. Bolesna porażka w Lesznie

Straciły mniej punktów, niż w pierwszym spotkaniu, ale i tak przegrały. Koszykarki MKS MOS Konin uległy w Lesznie tamtejszej Tęczy 38:86.

Pierwszy mecz MKS MOS Konin z Tęczą Leszno był jednocześnie pierwszym spotkaniem w Koninie od czasu powrotu seniorskiej koszykówki do naszego miasta. Koninianki w tamtym meczu przegrały wysoko, tracąc ponad sto punktów. W niedzielę lesznianki znów okazały się lepsze, choć koszykarkom MKS MOS udało się prowadzić przez dwie kwarty wyrównaną grę.

Spotkanie zaczęło się dla koninianek kiepsko, w trzeciej minucie pierwszej kwarty MKS MOS przegrywał już 2:10. Do końca kwarty przyjezdne zdołały zniwelować straty do pięciu punktów, głównie za sprawą Sary Marczyk. Pierwszą część meczu MKS MOS Konin przegrał 15:20.

Jeszcze bardziej wyrównana była kwarta druga. Lesznianki myliły się w rzutach wolnych, dla zespołu z Konina za trzy trafiła natomiast Marczyk. MKS MOS przegrał co prawda 12:15, ale po pierwszej połowie ulegał rywalkom zaledwie ośmioma punktami.

Marzenia o wywiezieniu dobrego rezultatu z Leszna skończyły się wraz z początkiem trzeciej kwarty. W ciągu zaledwie trzech pierwszych minut Tęcza zanotowała aż trzynaście punktów. Tę część meczu lesznianki wygrały wysoko 25:10. Jeszcze gorzej było jednak w czwartej kwarcie. MKS MOS zdołał zdobyć zaledwie jeden punkt wobec aż 26 Tęczy Leszno. Ostatecznie przyjezdne przegrały 38:86.

Kolejny mecz konińskich koszykarek 23 stycznia. MKS MOS podejmować będzie wtedy Ostrovię Ostrów Wlkp.

Tęcza Leszno - MKS MOS Konin 86:38 (20:15, 15:12, 25:10, 26:1)

MKS MOS Konin: Sara Marczyk (21), Natalia Liszkowska (5), Anna Laskowska (3), Julia Burzyńska (3), Hanna Tomaszewska (2), Sandra Senczyk (2), Wiktoria Orchowska (1), Wiktoria Wróbel (1), Maria Ławniczak, Adrianna Siuda, Wiktoria Kudroń.